Nie je kolagén ako kolagén. Vyberte si ten správny

Zdroj obrázku: IrenaV / Shutterstock.com

V posledných mesiacoch počúvame o kolagéne z každej strany. Kolagén je však na trhu už veľmi dlho. Vďaka svojej získanej popularite sa však predáva aj v rôznych nekvalitných formách, ktoré nášmu organizmu nijak neprospejú. Typov kolagénov poznáme niekoľko a je dôležité vyberať precízne. Ktorý patrí medzi najkvalitnejší?

 

Počuli ste už o rybom kolagéne? Tento hydrolyzovaný kolagén je najmä pre ženy veľmi dôležitý. Ak si chcete zvoliť jeden výživový doplnok, môže to byť práve tento kolagén.

Aké má účinky rybí hydrolyzovaný kolagén?

 

Silný účinok na starnúcu pleť

Niektoré výskumy hovoria o tom, že pleť po 25. roku života začína pomaly starnúť a môžu sa na nej objaviť prvé jemné vrásky. Práve rybí kolagén zabezpečuje elasticitu pleti a napomáha k zachovaniu jej pružnosti. Pleť je tak „natiahnutá“, čo aspoň čiastočne zabraňuje tvorbe nových jemných vrások.

 

Kolagén pre zdravie a silu vlasov

Rybí hydrolyzovaný kolagén  je známy aj tým, že podporuje rast vlasov a zachovanie sily vlasu, čiže zamedzuje lámaniu. Vlasy sú pevnejšie, menej sa štiepia a aj na pohľad vyzerajú zdravšie. Tým, že kolagén nepôsobí len na samotné vlasy, ale aj na vlasové folikuly, ktoré by ste našli pri korienkoch vlasov, kolagén vie stimulovať aj tvorbu nových vlasov.

 

Kolagén proti lámavým nechtom

Mať pevné a zdravé nechty chce mať každá žena. Nie každá ich však dostala do vienka. Avšak práve kolagén dodáva potrebné živiny nechtom, vďaka čomu sú nechty pevnejšie. Nemusíte tak viacej míňať veľa peňazí na drahé umelé nechty, stačí, ak začnete užívať prémiový kolagén, vďaka ktorému budú vaše nechty zdravšie.

 

Nepríjemné kožné „problémy“

Neželaná celulitída, strie alebo ovisnutá pokožka. Každá žena s nimi bojuje. Úspešný boj môžete viesť aj práve vďaka kolagénu, ktorý dokáže napnúť pokožku a zabraňovať tak tvorbe „pomarančovej kože“.

Zdroj obrázku: IrenaV / Shutterstock.com