Krása a kozmetika

Nezanedbajte starostlivosť o ruky v zime! Na čo netreba zabudnúť?

Nezanedbajte starostlivosť o ruky v zime!

Popri starostlivosti o pleť a vlasy častokrát zabúdame práve na nechránené časti tela -ruky. Počas zimy, kedy sa vystavujeme chladnému počasiu a často vysušenému vzduchu v miestnostiach, potrebujú naše ruky oveľa intenzívnejšiu starostlivosť.

Ešte keď k tomu prirátame každodenné používanie mydiel a nepriaznivé životné prostredie, naše ruky doslova trpia a ich pokožka sa stáva citlivejšou a je náchylnejšia k podráždeniu. Preto by sme práve rukám mali dopriať správnu a pravidelnú starostlivosť, a dostatočne ich pripraviť na chladné ročné obdobie.

Regenerácia a relax
Počas chladných mesiacov by sme rozhodne nemali zabúdať na regeneráciu a relaxáciu pokožky rúk. Aby do jednotlivých vrstiev pokožky mohli efektívne preniknúť účinnej látky, je potrebná dôkladnejšia starostlivosť. Preto má aplikácia intenzívnych, regeneračných a vyživujúcich krémov na noc dôležitý význam. Na popraskané, vysušené a unavené ruky sú veľmi účinné zábaly alebo špeciálne rukavice. Tie sú navrhnuté tak, aby maximalizovali vstrebávanie vášho obľúbeného krému na ruky efektívnejšie, aby boli vaše ruky na dotyk jemné a hladké.  A ako na to? Stačí jednoducho naniesť krém na ruky a následne si na ne natiahnuť tieto špeciálne rukavice. Výsledok bude rozhodne viditeľný!

Krémujte!
Aby naše ruky vyzerali dobre, platí zásada: Krémovať! Tak ako sme už od malička navyknutí si ruky niekoľkokrát denne umývať, mali by sme si tiež zvyknúť po každom umývaní pokožku rúk automaticky ošetriť hydratačným krémom. Mydlá totiž môžu mať na pokožku rúk negatívny vplyv. Zvyšujú jej prirodzené pH, odmasťujú a vysušujú ju. Častým používaním krémov rukám dodáte nielen hydratačné látky, ale predídete ich vysušovaniu a vzniku nepekných šupiniek a vrások.

Stavte na hydratačné krémy na ruky najlepšie založené na prírodnej báze, s prídavkom kozieho mlieka, bambuckého či kakaového masla alebo prírodných olejov pre osvieženie a výživu pokožky.

Masáž
Príjemný pocit pohody a uvoľnenia môžete svojim rukám dopriať aj vďaka jednoduchej masáži. Krém alebo telový olej nanesieme rovnomerne na celú ruku a druhou rukou ho dôkladne vmasírujeme. Masáž každej ruky by mala trvať približne desať minút aby sme dosiahli čo najefektívnejší účinok.

Vďaka takejto krátkej masáži sa vaše ruky nielen krásne uvoľnia, ale navyše tým dopomôžete k lepšiemu vstrebaniu krémov a olejov.

Ruky sú našou vizitkou a o človeku veľa prezradia. Doprajme im teda starostlivosť, ktorú si zaslúžia a za ktorú sa vám určite odvďačia.

Zdroj: Nina M.
Galéria: e-ziaja.sk, beautysecret.sk

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top