NEZABUDNUTEĽNÉ MOMENTY MILAN FASHION WEEKU 02/2018 – drony a zvieratká na móle, klonované hlavy pod pazuchami, mimozemská tematika

Týždeň módy v Miláne – Milan Fashion Week  ako ste ho nevideli očami Mya Mirell

Keď sa povie Miláno, nám ženám sa vybavia preslávené luxusné  značky, obchody a ulice  nimi posiate,  Via Montenapoleone – jedna z medzinárodne najznámejších nákupných ulíc luxusu a  podniky, ktoré nesú mená slávnych návrhárov. Miláno, „mekka“ módy – sen každej ženy.  Štýlové milánske paničky, upravené a nahodené podľa poslednej módy, ktoré asi každý deň sedia u kaderníka s vždy upravenou frizúrou, jednoducho „opojenie módou“. Nejedna z nás sa už vidí na kávičke po náročnom nákupnom maratóne v nejakom prepychovom podniku.

 

Práve Miláno je domovom svetovo najmilovanejších a najobľúbenejších týždňov módy. Je to najprestížnejšia udalosť a ukážka toho najlepšieho, čo Miláno a módny svet ponúka. A ja Vám ponúkam zaujímavé momenty, ktoré sa opäť udiali aj tento rok.

O šokujúce momenty na Milan Fashion Weeku rozhodne nie je núdza, nebolo tomu inak ani vo februári. Postarali  sa o ne najvplyvnejší lídri na trhu, značky Gucci a Dolce and Gabbana a to v podobe techniky a mimozemskej tematiky na prehliadkových mólach. Návrhári upustili uzdu svojej fantázii a divákom predviedli neskutočné módne divadlo, ktoré samozrejme panovalo aj v uliciach.

DOLCE AND GABBANA – TECHNICKÝ POKROK NA PREHLIADKOVÝCH MÓLACH
Pozrime sa na návrhárske duo, značku Dolce and Gabbana a ulice plné fanúšikov, ktorí miestami takmer udupali prítomných policajtov.

Značka Dolce and Gabbana otvorila brány módneho neba unikátnym a pre prítomných divákov šokujúcim spôsobom. Božská brána a kostolné zvony vítali hostí a za zvuku zvonu sa do priestoru „vzniesli kabelky“. Bol to zaujímavý okamih, ktorý reprezentuje túto dobu, dobu technického pokroku a napredovania.

Zdroj obrázku: Dolce and Gabbana

Natíska sa len otázka: „Nenahradia roboty časom aj samotné modelky?“  Na minuloročnej prehliadke návrhárske duo obsadilo do rolí modelov a modeliek bežných ľudí –  influencerov, bloggerov, ľudí zo sveta, no tentokrát šokovalo viac. Našťastie po úvodnej časti prehliadky v podobe techniky sa opäť vrátili k svojím krásnym modelkám.

STREET STYLE SITUÁCIA
Zahraničné celebrity nechýbali ani na tejto módneho show. Hlasitým skandovaním ich vonku vítal nadšený dav ázijských fanúšikov. Video búrlivej atmosféry z ulíc, ktorá panovala pri tejto show, ktorú takmer nezvládli talianski policajti, (ak by sa dav,  čo len viac rozvášnil), si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista. O vtipné momenty nebola núdza, panovat typický „taliansky chaos“.

Príchod troch očakávaných celebrít medzi nadšených skandujúcich fanúšikov spôsobil na ulici Viale Piave v Miláne davové šialenstvo. Rozvášnený dav s transparentami bežal s cieľom zachytiť čo najlepší moment a takmer zmiatol so sebou aj prítomných policajtov.

DRUHÁ ČASŤ PREHLIADKY – LA RINASCENTE, PIAZZA DUOMO
Módny maratón, čo možno nevedel každý,  pod taktovkou tejto značky však pokračoval ďalej v známom nákupnom milánskom centre La Rinascente prehliadkou otvorenou pre verejnosť. Modelky predviedli po jednotlivých podlažiach voziac sa na eskalátoroch veľa prekrásnych ženských modelov,  typicky Dolce and Gabbana štýlovo ladených – inšpirácia kostolmi –  bohaté zdobenie, šaty s bohatými sukňami, korunky na hlavách, pompézne prepychové róby, zlato, kamienky, korunky.

Fotografie z videa, video si môžete pozrieť na facebook stránke blogu s názvom Mya Mirell Fashionista. Väčšina momentov z Milan Fashion Weeku je sharovaná na instagrame mya_mirell.

Na záver módnej show vyšli medzi publikum aj samotní návrhári Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Dynamická show roztancovala v závere aj samotné predavačky.
Modelky predvádzali modely po jednotlivých podlažiach voziac sa na eskalátoroch.

OSTATNÉ FOTOGRAFIE Z PREHLIADKY DOLCE AND GABBANA
Ako to už býva na tomto týždni módy zvykom, fotografi poľujú na modelky priamo v uliciach.
Vymrznutá som si svoje fotografie a videá „odpracovala“ aj ja. Počasie nám vo februári vôbec neprialo a bolo až pod nulou a miestami snežilo, čo mojím jarno/letným outfitom prichystaným na prehliadky vôbec nehralo do karát. Mrzol mi úsmev doslova celý týždeň.

Agentúra Reuters natáčala svoju módnu reportáž vonku pred prehliadkou. Novinárka sa vyjadrila, že najnositeľnejšia kolekcia zatiaľ celého týždňa bola od značky Fendi, avšak som ju doplnila, že rozhodne aj od značky Laura Biagiotti, z ktorej som v ten moment práve prišla. Video – na stránke facebook Mya Mirell Fashionista.

Simone Marchetti – známy módny kritik, módna ikona a fashion editor z denníka La Republika odchádza z prehliadky, na jeho názore záleží tak ako na ostatných módnch kritikoch a preto dostáva prvé rady tzv. „front row“ pri prehliadkových mólach.

Ing.arch. Miroslava Vaňharová, Mya Mirell
freelance model, fashion blogger, architect

Facebook blog:        https://www.facebook.com/mirellfashionista/
blog:                           www.myamirell.eu