NESPRÁVNA PODPRSENKA MÔŽE ZA BOLESŤ HLAVY, BOLESŤ CHRBTA A STRIE

Prihliada sa len na dizajn a skúšanie sa často preskočí, prípade v rýchlosti vybaví naslepo. Zle vybratá podprsenka pritom má na svedomí veci, ktoré by sme jej možno na prvý pohľad nepripisovali. Za bolesť hlavy, chrbta i strie často môže jej nesprávny výber.

Veľa Sloveniek nosí nesprávnu veľkosť podprsenky, a to práve pre spomenuté urýchľovanie výberu. Je jasné, že kupovanie bielizne je chúlostivá vec. Treba si nájsť na to čas a netreba sa báť nechať si poradiť od špeciálne školeného personálu. Svoje poprsie si môžete nechať zmerať úplne zadarmo v predajniach Marks & Spencer počas májovej akcie Bra Fitting.
Pri nákupe nad €29,99 navyše získate ZĽAVU €5.

ČO JE DÔLEŽITÉ?
Vybrať skutočne správnu veľkosť – tu nestačí, že nejak drží na tele a dobre vyzerá. Treba si uvedomiť, že musí sadnúť dokonale. Odborne vyškolenýmpersonál vám s tým pomôže. Premerať veľkosť je dôležité každých 6-12 mesiacov. Vplyv má veľa faktorov: puberta, tehotenstvo, kojenie, menopauza, zmena váhy, antikoncepcia a rôzne lieky…
Kvalitný materiál – na podprsenke netreba šetriť za každú cenu. Treba si uvedomiť, že ju máte na svojom tele celý deň, a preto nie je jedno aké materiály sú použité a ako bola farbená. V Marks & Spencer nemusíte mať v tomto smere žiadne obavy.
Rôzne podprsenky na rôzne príležitosti – na šport si vyberte športovú podprsenku, ktorá je na zvýšený výkon navrhnutá a nechoďte cvičiť v tej , v ktorú nosíte celý deň v práci. Existujú aj špeciálne riešenia, niekedy to chce jednoducho podprsenku, ktorá poprsie opticky zväčší prípadne zmenší. Nechajte si poradiť pri výbere.

 

HISTÓRIA PODPRSENIEK SIAHA DO ROKU 1913
Mary Jacobsová vtedy vymenila svoj korzet za dve dohromady zošité látkové vreckovky. Spoločnosť Marks & Spencer začala s výrobou podprseniek o 7 rokov neskôr.

11