Nesmrteľné a hravé prúžky!

Coco Chanel zmenila módu v mnohom. Okrem nesmrteľných malých čiernych, elegantných kostýmov a žiarivých perál darovala ženám pohodlnosť. Inšpirovala sa mužskou módou, z ktorej si prepožičala zopár nápadov. Jedným z nich boli aj prúžky. Tie odpozorovala na tričkách mladých námorníkov a urobila z nich kultovú súčasť svojho návrhárskeho odkazu. Dnes sú už prúžky definitívne na zozname nesmrteľných módnych trendov. Možno práve preto, že existuje toľko variantov, ako ich nosiť.

Diagonálne alebo vertikálne

Pre silnejšie postavy sú pruhy  ideálna voľba. Ak sa obávate, že silné a vodorovné pruhy vás ešte viac rozšíria, zabudnite na ne. Vyberte si oblečenie s takými, ktoré sú úzke a zvislé. Opticky vám to predĺži a zoštíhli postavu. Na kabelke, topánkach alebo ostatných doplnkoch budú vyzerať tiež absolútne neodolateľne.

 

Čierno-bielo

Túto sezónu sú mimoriadne trendy čierno-biele kombinácie pruhov. A to na všetky mysliteľné aj nemysliteľné spôsoby. Elegantne vyzerajú pruhy aj v prípade námorníckeho štýlu. Vtedy by mali dominovať najmä červené a modré pruhy na bielom podklade.

Prúžky môžu vyzerať veľmi decentne, napríklad na kostýme, ale aj šialene a veselo v rôznych farbách na dlhej sukni.

Nebojte sa ich kombinovať v rôznych hrúbkach a štýloch, vrstvenie pruhom mimoriadne pristane. Netradične a nápadito vyznievajú v kombinácii napríklad s kvetinovými potlačami, ktoré sú toto leto veľkým hitom.

 

 

 

Zdroj: http://lefashionimage.blogspot.sk, dylanfashion.wordpress.com, www.lightinthebox.com, fashionavenuefashion.blogspot.com, www.fashionmagazine.com, www.sydnestyle.com, www.theguardian.com, http://www.be-mod.com, www.bigwords.com