Neprehliadnuteľné volány

Módny dom Lanvin tento rok slávi desiate výročie spolupráce s jeho súčasným kreatívnym riaditeľom. Albero Elbaza je rodený Maročan, ktorý od desiatich rokov žil v Izraeli, neskôr v New Yorku a nakoniec v Paríži. Dnes ho považujú nielen módni návrhári, ale aj novinári  za jedného z najtalentovanejších módnych tvorcov.

V dobe, kedy všetci kriticky hodnotia komercionalizmus, ktorým pritom tak radi a každodenne žijú, Albera Elbaza  otvorene hovorí, že je jednou z podmienok, vďaka ktorej sa môže módny svet ďalej rozvíjať a vôbec existovať.  Jeho kolekcie sú vždy dôkazom, že tejto myšlienke verí a riadi sa ňou. Zároveň vždy myslí v prvom rade na ženu a hľadá spôsob ako je prostredníctvom svojich návrhov vzdať hold.

 

Jasný rukopis

V najnovšej kolekcii nám tento návrhár predstavil nové alternatívy hádam najtypickejšieho a najreprezentatívnejšieho prvku značky Lanvin, ktorým sú volány. Sú všade. Na šatách kde zdobia dlhé sukne, výstrihy, goliere alebo zvýrazňujú pás. Blúzky, saká sa im tiež nevyhli. Úžasne vyniknú v kombinácii s výraznými žiarivými farbami: červená, zelená, fialová, žltá, purpurová, … Čaro volánov spočíva v tom, že akémukoľvek odevu dodávajú akoby štvrtý rozmer. Vybočujú z bežnej línie šiat a doslova sa rozpínajú navôkol.

 

Punc elegancie

Žiadne šaty  s volánom nie sú obyčajné! Vždy pútajú pozornosť, sú elegantné, ale zároveň pôsobia extravagantne a to najmä v prípade kokteilových kratších modelov.

Mimoriadne pompézne a slávnostne vyzerajú dlhé večerné róby, ktoré majú niekoľko navrstvených volánov, ktoré môžu byť buď po celej dĺžke šiat alebo len na korzete či naopak na sukni a vlečke.

Ak chcete nosiť volány v bežný deň, potom jednoznačne siahnite po blúzke, ktorá je ním zdobená buď na konci rukávov alebo pozdĺž výstrihu.

O tom, že sú volány mimoriadne in svedčí aj fakt, že Abera Elbanza do nich obliekol aj legendárnu kreslenú postavičku Minnie Mouse, aby si mala čo obliecť na dvadsiate výročie vzniku Disneylandu v Paríži.

 

Zdroj: http://www.vogue.co.uk, www.reallyree.com, chicisimo.com , lifeinbonetown.blogspot.com, www.austique.co.uk , couturecarrie.blogspot.com, coolspotters.com, intheseams.com, maelstrom-naiad.tumblr.com, indypendent-thinking.tumblr.com, www.mydaily.co.uk, www.boholove-bohochic.com