Nenapraviteľní. Prežije to ich vzťah?

kniha Nenapraviteľní

Nenapraviteľní je romantický príbeh o dvoch mladých ľuďoch, ktorí boli každý ako z inej planéty, no napriek tomu sa dali dokopy. Preskočila medzi nimi iskra, ktorá prerástla do búrlivého vzťahu. Ten viedol k výbušnému odhaleniu, ktoré hrozilo, že ich oboch zničí…

Píše sa posledný deň roka 1999. Na exkluzívnom večierku sa oslavu nového milénia sa 16-ročná Hanna letmo zoznámi s Richardom. Ona je sebaistá, spontánna Angličanka, on zasa bohatý, povinnosťami zavalený Američan. Pochádzajú z iných svetov a nemajú vôbec nič spoločné, až na elektrizujúcu vzájomnú príťažlivosť.

S novým rokom sa pre nich začína aj nová romanca. Ani jeden z nich však netuší, že to, čo sa začalo ako nevinný flirt, sa zmení na turbulentný vzťah, ktorý im zlomí srdce viac ráz, než by si dokázali predstaviť.
V priebehu ďalších pätnástich rokov ich sprevádza šťastie aj odlúčenie, odpúšťanie aj bolesť…

„Nech ide o čokoľvek, som rád, že ťa vidím,“ povedal afektovane a tón jeho hlasu dával jasne najavo, že sa vôbec neteší z jej prítomnosti vo svojej kancelárii, „o päť minút však musím ísť na poradu. Čo tu vlastne robíš?“

Nemal ani potuchy, ale už bol najvyšší čas, aby otvorila ústa a povedala mu, čo potreboval počuť. Ruky sa jej zrazu zdali ťažké a prsty sa jej triasli. Fyzický prejav nervozity. Potom ako sa zhlboka nadýchla a pokúšala sa nájsť správne slová, kvôli ktorým precestovala tisícky kilometrov, sa jej smiech zmenil na niečo oveľa nepokojnejšie.

Jazykom si prešla po suchých perách. Všimla si, ako sa jeho pohľad presunul na jej ústa. Tmavé oči upieral na jej pery, ktoré si nervózne hrýzla.

„Richard,“ jej hlas bol prekvapujúco rozhodný. Má na to. Vie mu povedať pravdu a hneď potom zmiznúť.

Naspäť do lietadla.

Naspäť k nemu.

„Richard, máme spolu dieťa.“

Carrie Elksová je anglická spisovateľka. Veľmi rada cestuje a zoznamuje sa s novými ľuďmi. Okrem Veľkej Británie istý čas prežila aj v USA a vo Švajčiarsku.
Známa sa stala svojimi romantickými príbehmi zo súčasnosti, ktoré sú podfarbené štedrou dávkou intríg – Halfway Hidden (2013), Comming Down (2014), Broken Chords (2015) a Canada Square (2016).
Nenapraviteľní je jej prvý príbeh v slovenčine.

kniha Nenapravitelní