Nemáte doma miesto a chcete cvičiť? Skúste aerobic stepy.

Zamávajte nadbytočným kilogramom v pohodlí domova a vydajte sa na cestu za vysnívanou postavou. Nepotrebujete na to žiadne drahé vybavenie ani veľa priestoru, stačí vám odhodlanie a malý, nenápadný, no veľmi šikovný pomocník – aerobic step, mostík alebo tiež aj fitness step.

 

Prečo sa oplatí mať doma aerobic step?

Aerobic stepy si získali popularitu na začiatku 90. rokov a okamžite upútali záujem mnohých fanúšikov aerobiku, najmä žien. Vďaka aerobic stepu pri cvičení napodobňujete pohyby, ktoré vykonávate pri chôdzi po schodoch, no oveľa menej zaťažujete kĺby aj pri dynamickom tréningu.

Podľa názvu je zrejmé, že tento pomocník využitie nájde najmä pri aerobiku, no uplatnenie má aj inde, napríklad pri vysoko intenzívnom intervalovom tréningu (HIIT), silových cvičeniach a tréningoch s nízkym dopadom, ktoré dokáže skvelým spôsobom obohatiť a ozvláštniť.

Aerobic step vie zapojiť do činnosti svaly dolnej časti tela, takže vyformuje zadok a nohy, pomôže v boji s celulitídou a tak ako každý kardio tréning, zlepší vašu kondíciu, posilní kardiovaskulárny systém a podpíše sa aj na lepšej kvalite vášho spánku, nálade a imunite.

Všetky tieto vlastnosti z neho robia všestranné a najmä cenvo dostupné fitness zariadenie, ktoré sa perfektne hodí do každej domácnosti, dokonca aj do toho najmenšieho bytu. Nezaberá veľa miesta a keď docvičíte, môžete ho zasunúť napríklad pod posteľ, takže vám nikde nebude zavadzať.

 

Tipy, ako si vybrať aerobic step

Investícia do aerobic stepu neohrozí váš rozpočet. Slušné a kvalitné aerobic stepy nájdete už za 20 až 30 eur. Pri takýchto cenách sa naozaj neoplatí experimentovať a pokúšať sa nahradiť ho napríklad stolčekom, ten však nemáte možnosť prispôsobiť na svoju výšku alebo si reguláciou výšky upravovať náročnosť cvičenia. A ani z hľadiska bezpečnosti to nie je najlepší nápad.

Čo si teda treba všímať, ak sa rozhodnete si jeden kúpiť? V prvom rade by mal byť vyrobený z odolného a pevného materiálu, ktorý zvládne aj intenzívne tréningy. Aby ste pri tréningch neriskovali pošmyknutie, pád či zranenie a zabezpečili si čo najlepšiu stabilitu, aerobic step by mal mať protišmykovú povrchovú úpravu.

Z hľadiska dizajnu máte na výber rôzne farebné prevedenia, no okrem vzhľadu sa pozrite aj na záťaž, ktorú aerobic step zvládne. Tá by vás mala zaujímať najmä v prípade, že naň budete vstupovať aj s činkami

Vďaka možnosti prispôsobiť si výšku fitness stepu si viete cvičenie upraviť podľa potreby a upraviť ho podľa vašej aktuálnej kondície. Vyberte si aerobic step za dobrú cenu na https://hop-sport.sk/aerobic-stepy/ a môžete začať s tréningom v pohodlí domova kedykoľvek.

 

Pre koho je aerobic step určený?

Každý, kto má záujem dať zbohom prebytočným kilogramom a získať zdravšie, pevnejšie telo, by mal uvažovať o tom, že si zaobstará aerobic step. Najmä ľudia s nadváhou, ktorým sa odporúča voliť také druhy cvičení, pri ktorých čo najmenej trpia kĺby, určite ocenia to, že je šetrnejší ku kĺbom ako chôdza po schodoch. Hoci je aerobic step obľúbený predovšetkým u žien, aj muži si s ním dokážu obohatiť tréningy o nový prvok.

Ak sa vám nechce strácať čas cestou z a do fitness centra, zaobstarať si aerobic step, pustiť si obľúbenú hudbu a krokovým tréningom si vylepšiť figúru napríklad v obývačke.

Zdroj: Marek L.