Nech sviatočná atmosféra nevyšumí

Po zime a období tradičného pôstneho stíšenia je Veľká noc časom, ktorý prinavracia radosť, život, oslavy a sviatočne prestreté stoly plné dobrého jedla a kvalitného pitia.

 

Do 50.rokov 20. storočia mali veľkonočné tradície tuhý korienok a okrem kresťanských zvykov sa spájali aj s divokými šibačkami a oblievačkami. Tie zväčša začínali krátko po polnoci, či vo veľmi skorých ranných hodinách. Zábava po ukončení pôstu a biblickom vzkriesení pokračovala až do neskorých nočných hodín.

Striedmejšie, no stále sviatočne
Mnohé tradície Veľkej noci udržiavajú už len folklórne súbory či nadšenci. Živelnosť, divokosť a bujará oslava mladosti a sily už nemá také pevné väzby so sviatkami jari. Veľkú noc rodiny vnímajú skôr ako príležitosť oddýchnuť si od každodenných povinností.  Dodajte sviatkom punc výnimočnosti Máme pre vás niekoľko originálnych tipov, ako ozvláštniť váš veľkonočný stôl.

Ozdobte!
Efektnou dekoráciou je bielou farbou natretá vetvička. Keď ju ozdobíte jednofarebnými vajíčkami v žiarivých sviežich odtieňoch, získate ozdobu, ktorá zaujme a poteší. Zapôsobíte i v prípade, že každému členovi rodiny pripravíte na tanier polovicu vaječnej škrupinky s prianím, výrokom či odkazom. Zo správ v škrupinke sa tak môže vo vašej rodine stať milá tradícia.

Ochutnajte
Keď túžite mať doma zdroj sily a zdravia, pripravte si domáce pesto z medvedieho cesnaku. Poslúži ako skvelý dip na overené veľkonočné dobroty, či zriedené olivovým olejom ako zálievka na svieže jarné šaláty, do ktorých smelo pridajte aj prvé lístky púpavy! Recept je rovnaký na pesto z bazalky- tú nahradíte čerstvými lístkami medvedieho cesnaku a vynecháte strúčik toho klasického.

Po slávnostnom jedle sa priam žiada siahnuť po bublinkách. Tie, ktoré by nemali chýbať na vašom sviatočnom stole sa volajú Hubert CLUB. Slovenský sekt vyrábaný metódou Charmat sa stane šarmantným spoločníkom, ktorý ulahodí každému. V prípade, že jar vítate s prírastkom do rodiny alebo šoférujete, nemusíte sedieť „ na sucho“. Bez výčitiek ochutnajte novinku – ružový nealko Hubert, ktorý si vďaka šetrnému výrobnému procesu zachováva všetky charakteristické vlastnosti šumivého vína aj bez alkoholu.

www.hubertsekt.sk  objednať môžete a na e-shope www.hubertonline.sk

Zdroj: Silvia P.