Návrat kultového muzikálu Pokrvní bratia na Novú scénu.

Mimoriadne úspešný anglický muzikál Willyho Russella  Pokrvní bratia sa po 22-och rokoch vracia na javisko Novej scény. Premiéry muzikálu sú plánované na 18. a 19. septembra 2015.

Silný, dojímavý príbeh rozdelených bratov-dvojčiat a krásne melódie určite pritiahnu do hľadiska mnoho pamätníkov slávnej inscenácie Jozefa Bednárika z deväťdesiatych rokov, ale cieľom je osloviť aj mladšie generácie, ktoré sa s muzikálom Pokrvní bratia stretnú po prvýkrát.

Režisér  muzikálu Ľubomír Paulovič  s nostalgiou spomína na Béďovu inscenáciu:“ Už vtedy som ju, v dobrom slova zmysle, vnímal s tichou závisťou a s túžbou urobiť tiež také krásne, pôsobivé divadlo. Dovolím si ja, osobne, celý svoj podiel na vytvorení tohto muzikálu venovať pamiatke Jožka Bednárika.“

Do hlavných postáv bratov dvojčiat režisér obsadil mladých členov hereckého súboru  Dávida Hartla v alt. s  Lukášom Pištom a  s Dáriusa Kočiho v alt . s  Vladimírom Plevčíkom. V hlavnej úlohe matky Johnstonovej sa predstavia Mirka Partlová a Janka Lieskovská. Pre obe herečky je to obrovská výzva:

Muzikál Pokrvní bratia som bohužiaľ nevidela , ale videla som rôzne možné dostupné záznamy a musím povedať, že sa naň veľmi  teším! V každom prípade je to pre mňa obrovská výzva vzhľadom k výbornej povesti tohto diela. Verím,  že urobíme všetci maximum a z divadla bude odchádzať divák spokojný a plný dojmov, vyjadrila sa Mirka Partlová.

Rovnako Janka Lieskovská, považuje postavu chudobnej matky, ktorá sa v zúfalstve rozhodne dať jedného z bratov  na výchovu do bohatej rodiny, za výnimočnú! „ Je to pre mňa výzva herecká, spevácka, osobnostná a zároveň nesúca ten neodlučiteľný a výrazný pocit rešpektu  voči všetkým tvorcom prvého uvedenia na Novej scéne. „

Pripomeňme, že v inscenácii Jozefa Bednárika si zahrali napr. Maroš Kramár, Ján Gallovič, Robo Roth, Stano Král, Eva Pavlíková, Zdena Studenková a Soňa Valentová .

Zaujímavosťou je, že po 22-och rokoch si rovnaké postavy zahrajú Štefan Kožka ako rozprávač a Lucia Vráblicová v postave bohatej náhradnej matky Lyonsovej.

Načasovanie muzikálu Pokrvní bratia považuje režisér Ľubomír Paulovič za ideálne: „ A to nielen pre mňa, súbor Novej scény ale najmä pre divákov. Osudy ľudí, žijúcich bez práce, veľké sociálne rozdiely a existenčná neistota často nútia ľudí ku krajným rozhodnutiam, ktoré majú tragické následky. Téma muzikálu je teda mimoriadne aktuálna.“

Skúšky muzikálu Pokrvní bratia sa začali 20. apríla, pokračujú v auguste a premiéry sú naplánované v Divadle Nová scéna 18. a 19. septembra 2015. Vstupenky sú už v predaji v pokladnici Divadla Nová scéna.