Naučte sa variť

Naučte sa variť

Varenie je jednou z procedúr, ktoré nezvládnu úplne všetci. Alebo, žeby si to o sebe len namýšľali? Ako sa teda naučiť variť?

Varenie je asi jednou z vecí, ktorí jedni obľubujú a iní zase nenávidia. Treba si už len zvoliť, ku ktorej skupine patríte. Ak aj patríte k jednému či druhému typu, určite sa vám občas stane, že si musíte navariť. A teraz rozmýšľate, aké jedlo bude tou správnou voľbou, aby ste sa príliš nenatrápili s jeho prípravou.

Najlepšou školou pre tých začínajúcich je, ak začnete variť úplne jednoduché jedlo, ktoré zvládnu všetci, aj tí, ktorí sa ako kuchári nenarodili. Stavte napríklad na také vajíčka. Z vajíčok si dokážete spraviť hneď na ráno výbornú praženicu, volské oká a po istom čase sa vám určite podarí aj  výborná omeleta. Neskôr môžete skúsiť variť aj nejaké ľahšie, jednoduchšie polievky. Keďže žijeme v dobe, kedy si vieme pravdepodobne nájsť všetko na internete, myslíme si, že z prípravou nejakej ľahkej polievky nebudete mať problém. Skúste napríklad jednoduchú zeleninovú, cesnakovú či inú podľa vašej chuti, nálady a kuchárskych schopností.

A ak ste už ľavou zadnou zvládli aj polievku, pokúste sa navariť akékoľvek hlavné jedlo, ktoré obľubujete. Určite vám v tom poradia a pomôžu vaši známi. Nie je hanbou sa niečo spýtať a poradiť. Pretože žiadna otázka nie je hlúpa, iba tá nevypovedaná.

Tak teda nezúfajte a pokúste sa o nejaké rýchle a jednoduché jedlo  už dnes. Čím skôr s varením začnete, tým lepšie sa pripravíte do budúcna na varenie vo vašej domácnosti. Nikdy nie je neskoro začať s varením. A potom uvidíte, že varenie nie je vôbec také zlé, aké boli vaše predstavy.

Prajeme ešte dobrú chuť!

Zdroj: Miriama L.