Naštartujte sa

Nastal najlepší čas pre telo i myseľ na celkovú očistu a doplnenie energie. Len si vezmime taký pomaranč, kávu, grep či zelený čaj. Výťažky z nich dodajú potrebnú silu, energiu a vitalitu. Ale pomôže aj účinná sprcha, sauna alebo masáž a úsmev.

 

Ak si človek začne uvedomovať, že je skutočne unavený, treba urobiť niečo pre svoje telo, pretože úľava nepríde sama od seba. Treba si určiť priority. Jedným z riešení môže byť sauna. Procedúru by sme mali zahrnúť do starostlivosti o telo v pravidelnom intervale. Vďaka nej sa nabudíme, zrelaxujeme a načerpáme energiu. Vhodné je dopriať si saunu aspoň raz do týždňa. Človek sa po nej cíti príjemne unavený, ale časom sa dostavia pozitívne účinky, za ktoré sa telo poďakuje. Sú to veci, ktoré, ak zaradíme do života, nepochybne prinesú uvoľnenie. Výsledky by mali byť viditeľné už po mesiaci. Ale nie je to len o saunovaní. Treba sa naučiť vypnúť a nie neustále premýšľať nad problémami. Skúsili ste už meditáciu, ktorá vás príjemne zrelaxuje a nastaví myseľ na pozitívnu nôtu? Spolu s očistou organizmu dokáže hotové divy.

 

Všetko sa začína v sprche!

Posilniť imunitu a načerpať možno aj pomocou Kneippovej metódy. Technika spočíva v striedaní prúdov studenej a teplej vody na určité časti tela. Vhodná je tiež klasická masáž. Mali by sme ju absolvovať aspoň raz za mesiac, no mnohí sa boja experimentovať. Zvolia si väčšinou klasickú masáž, hoci sú aj iné druhy, oveľa jemnejšie ako napríklad havajská.

Rašelinová zábaly zase  uvoľňujú svalstvo, zlepšujú pokožku vďaka obsahu minerálov a celkovo regenerujú organizmus.  Siahnuť by sme mali aj po posilňujúcich a energizujúcich kozmetických produktoch s obsahom guarany, zeleného čaju, grepu, mäty i eukalyptu. Ich príjemná vôňa a účinné zložky sa podpíšu na nálade i energii.

 

Štipkaním k expresnej vzpruhe

Nielenže pomôže vyplaviť toxíny z tela, „štipkanie“ pomôže pokožke získať pružnosť a vitalitu. Únava a mdlosť sa z nášho sveta pomaly začne vytrácať. Ako na to? Ráno a večer si preštipkajte lýtka, stehná, zadok, plecia, predlaktia i zátylok a použite pritom energizujúci olej. Nezabudnite ani na dlane a chodidlá. Ak máte pocit, že aj vlasy sú ako bez života, je riešenie. Vezmite žĺtok, vodu, jogurt, vlasový olejček a med. Ingrediencie kvapnite do žĺtka, naneste na vlasy, zabaľte ich do igelitu alebo alobalu a nechajte polhodinu až hodinu pôsobiť. Potom vlasy umyte, budú žiariť zdravím.

 

Ako sa cítiť plní energie?

  • Začnite deň úsmevom. Úsmev robí divy, nielen pri stretnutí s ostatnými – pri úsmeve sa znižuje hladina stresu, svaly povolia napätie, naše dýchanie a srdcový tep sa spomaľujú. A v tele sa spúšťajú rovnaké procesy, ako keď sa cítime šťastní.
  • Stimulujte zmysly! Pusťte kohútiky naplno, prúd teplej vody vám pomôže zvládnuť včasné vstávanie a prekonať ospalosť.
  • Striedajte pri sprchovaní teplú a studenú vodu. Rozprúdite tak krvný obeh, posilníte imunitu a zlepšíte stav pokožky.
  • Neponáhľajte sa! Stačí si privstať a získate dostatočnú časovú rezervu na všetky ranné rituály. Chvíľku v sprche si užívajte, relaxujte a v celodennom programe nájdite niečo, čo vám robí radosť a na čo sa tešíte. Myslite na to, že aké ráno, taký deň – vďaka uponáhľanému ránu plnému zmätkov vás bude stres sprevádzať až do večera.
  • Pite päť pohárov vody denne! Dehydratácia spôsobuje únavu, nervozitu, napätie, zlú náladu, chaos a bolesti hlavy. Vypite každý deň päť veľkých pohárov (vrátane čaju a ďalších tekutín) a budete sa cítiť oveľa lepšie.
  • Jedzte zeleninu a ovocie. Konzumácia väčšieho množstva ovocia a zeleniny počas jedného dňa vám nasledujúci deň zlepší náladu. Dokonca je nižšie riziko vzniku depresií a dostaví sa celková spokojnosť. Najlepšie pozitívne účinky na psychiku sa prejavujú pri siedmich porciách zeleniny a ovocia denne.
  • Skúste nový strih alebo farbu vlasov, ktorá dodá vášmu životu nový impulz.

Autor: -aka-