Naše nohy si zaslúžia opateru

Správna a pravidelná pedikúra nie je len kozmetická záležitosť. Venujte nohám pozornosť. Veď zdravie a krása chodidiel závisí najmä od kvality starostlivosti, ktorú im doma venujeme.

 

Stačí polhodinka raz za dva týždne či raz za mesiac a môžete sa pýšiť dokonale hladkými a upravenými chodidlami. A ide to aj bez drahých návštev pedikérky. Stačí vedieť, ako sa o nohy starať a najmä, čo v žiadnom prípade nerobiť. Základným pravidlom pri domácej pedikúre je, že žiletky a iné ostré predmety, s ktorými ste sa chystali ošetrovať nohy, patria do smetného koša. Suchú kožu na pätách nikdy neodstraňujte kovovou žiletkou. Je to nebezpečné a takmer vždy pri tom nohám ublížite. Ak sa aj neporežete, so žiletkou väčšinou odstránite viac kože, ako je vhodné a zdravé. Ak to takto robíte pravidelne, nohy „sa bránia“ tým, že tvoria na príliš oškriabaných pätách viac kože, aby ich ochránili. So žiletkou vždy dosiahnete opačný efekt, ako by ste si želali. Skúste pri domácej pedikúre postupovať podľa nasledujúcich jednoduchých krokov a dočkáte sa perfektného výsledku:

Odlakujte ich
Najskôr z nechtov na nohách odlakovačom odstráňte lak na nechty.

Doprajte im kúpeľ
Pred brúsením a skrášľovaním si nohy poriadne vymočte. Nachystajte im do lavóra príjemný kúpeľ. Do horúcej vody pridajte špeciálnu soľ do kúpeľa na nohy alebo akúkoľvek, ktorá vám príjemne vonia a navodí pocit pohody. Namočte chodidlá a vo vode relaxujte približne 20 minút.

Pílingová masáž
Použite telový píling a poriadne si ním nohy pomasírujte. Odstránite najvrchnejšiu časť odumretej kože a skrášlite pokožku na vrchu chodidla a v okolí nechtov.

Zbavte ich stvrdnutej kože
Teraz použite pemzu alebo nástroj na odstraňovaniu odumretej kože. Produkt so správne drsným povrchom vyberiete podľa stupňa drsnosti vašich nôh. Ak máte pocit, že odumretú a popraskanú kožu nedokážete odstrániť klasickými nástrojmi, hľadajte moderné elektrické strojčeky určené na domáce odstraňovanie hrubej kože na nohách.

Zafixujte výživou
Chodidlá treba po kúpeli a odstránení suchej kože poriadne hydratovať a vyživiť. Kúpte si krémy špeciálne určené na starostlivosť o suché chodidlá alebo použite hĺbkovo hydratačný a vyživujúci krém na ruky.

Ozdobte ich
Doprajte si aj záverečnú skrášľovaciu bodku v podobe kvapky laku na nechty. Najskôr aplikujte priesvitný podkladový lak, potom farebnú vrstvu a nakoniec vrchnú vrstvu priesvitného laku. Takto zostanú nechty krásne a farba vydrží dlhšie.

Autor: -aka-
Foto: Shutterstock