Náročný priebeh súťaže Miss Universe 2016

Výber semifinalistiek súťaže krásy Miss Universe bol náročný nielen pre dievčatá, ale aj pre porotu. Po týždňovej sérii kastingov postúpilo do užšieho výberu 80 súťažiacich z celého Slovenska. O budúcnosti dievčat v súťaži rozhodovala v bratislavskom Hoteli Sheraton päť hodín 8-členná porota. Z 80 súťažiacich nakoniec zostalo až 22 mladých žien, ktoré postupujú na sústredenie v Rajeckých Tepliciach.

„Výber bol veľmi ťažký, dievčatá boli krásne. Mnohé dievčatá mali v sebe potenciál a ak by upravili životosprávu, v októbri by boli pripravené do finále v boji o najvyšší titul. My sme však vybrali len tie, ktoré spĺňajú prísne parametre už v tejto chvíli a aj tak sme tento rok vybrali rekordne veľa semifinalistiek. Už v júni budú finalistky predvádzať modely na prestížnom tenisovom turnaji  WTA International Mallorca Open, čo je pre Slovensko obrovská prestíž,“ povedala Silivia Lakatošová, riaditeľka súťaže Miss Universe Slovensko.

Na súťažiace čaká hneď v júni niekoľko akcií. Na záver sústredenia v Rajeckých Tepliciach sa už  8. júna uskutoční semifinálové kolo.  Pár dní po rozhodnutí poroty (14. júna) dvanásť finalistiek odlieta na Malorku, kde okrem módnej prehliadky absolvujú aj tréning s našou tenistkou Danielou Hantuchovou a s trénerom Tonym Nadalom (strýko a tréner Rafaela Nadala).  Na záver júna finalistky stihnú ešte jednu módnu prehliadku na medzinárodnom filmovom festivale v Trenčianskych Tepliciach.