Nápoje pre zdravie

Aby náš organizmus fungoval bez akýchkoľvek problémov, treba dodržiavať pitný režim. Existuje niekoľko nápojov, ktoré obsahujú zdraviu prospešné látky. Treba si len vybrať ten správny nápoj, ktorý vás môže ochrániť napríklad pred vysokým krvným tlakom, rakovinou, rednutím kostí, infekciou močových ciest či pomôže odbúravať stres.

Čistá voda – liek pre všetky problémy

Čistá voda dokáže zbaviť človeka rôznych chorôb a bolestí, zlepšuje zrak, sluch, znižuje hladinu cukru v krvi, odstraňuje bolesti hlavy. Pomáha, aj keď máme problémy s ľadvinami, močovými cestami, vyrovnáva krvný tlak a zlepšuje aj pamäť. Odstraňuje aj poruchy spánku a dokonca predlžuje aj život. Denne by sme mali vypiť 2-3 litre vody.

Pite zelený a čierny čaj
Zelený čaj obsahuje polyfenoly, tie totiž spomaľujú rastu nádorov a bránia aj vzniku zubného kazu. Pravidelné pitie zeleného čaju upravuje krvný tlak, odburáva cholesterol z krvi, je účinný aj proti detoxikácii organizmu. Okrem toho má pozitívny vplyv aj na správne fungovanie mozgu a nervov. Zelený čaj obsahuje kofeín, vitamín E, železo, flór, draslík, horčík, zinok atď.

Ak budete piť čierny čaj, do tela sa vám dostane veľa prospešných látok, zlepšuje krvný obeh…V čiernom čaji sa nachádza draslík a flór. Pozitívne pôsobí na nervový systém, stimuluje aj duševnú činnosť a funkciu dýchacieho ústrojenstva. Vďaka nemu sa odburajú stresové hormóny.

Zdravé brusnice
Ak vás trápia bolestivé močové cesty, nie je lepší prípravok ako brusnice. Sú bohaté na vitamíny C a K. Obsahujú kyselinu citrónovú, jablčnú, magnézium, kalcium, mangan, fosfor a sodík. Brusnice pôsobia účinne pri:

  • Pri poruchách močových ciest, ľadvinových kameňoch, vredoch…
  • Na imunitný systém, pri angíne, chrípke, znižuje aj horúčku a zmierňuje kašeľ
  • Má protirakovinové účinky.
  • Zlepšuje krvný obeh a znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Jablčný ocot proti stresu
Jablčný ocot obsahuje vitamíny B, C, kyselinu listovú, kyselinu citrónovú, minerálne látky ako je draslík, horčík a vápnik, kyselinu octovú, zlepšuje metabolizmus, posilňuje aj trávenie. Vďaka nemu sa liečia aj všetky tráviace problémy. Pomáha tiež znižovať aj hladinu cholesterolu v krvi.

Zdroje: http://www.dixo.cz/zdrave-napoje/

Foto: http://plnielanu.zoznam.sk/c/790/pic/2/e/1/0/jednoducha-dieta-vam-za-pomoci-1711.jpg, http://metro-portal.hr/img/repository/2010/02/medium/brusnice_sok_shutterstock.jp