Nalíčiť sa za päť minút …

Ako? Nie je to nič zložité, len treba správne postupovať a použiť dostupné pomôcky.

 

TVÁR

Každé líčenie potrebuje bezchybný „podklad“. Na tvár naneste denný krém a až potom zvoľte krycí prípravok. Ako spoznáte dokonalý mejkap? Kvalitný mejkap krásne kryje a perfektne zjednocuje farebný tón pleti. Bez problémov odolá kontaktu s oblečením alebo mobilným telefónom, zvlášť ak ho zafixujete púdrom. Pri líčení nikdy neváhajte a použite aj korektor. Prekryje problematické partie a tmavé kruhy pod očami a pre farebné zjednotenie a rozžiarenie pleti je možné ho aplikovať aj na miesta pod obočím, oblasti očí, nosa a pier. Púder je samozrejmosť, ktorá zafixuje mejkap. Líčenie na bežný deň i špeciálne príležitosti krásne rozjasní multifunkčná rozjasňujúca paleta. Farba na líca a bronzer dodajú tvári svieži vzhľad a krásne zvýraznia lícne kosti. Stávkou na istotu je marhuľová alebo koralová farba.

 

OBOČIE

Obočie dáva tvári výraz, jeho úpravu preto netreba zanedbávať. Súčasným trendom je prirodzenosť a hustota. Nezabudnite, že obočie robí až 60 % tváre!

 

Ako na dokonalé obočie?

Tvarujte
Obočie jemne učešte a vytrhajte pozdĺž jeho prirodzenej línie. Pomocou ceruzky jemne dokreslite jeho tvar. Ako?

  1. Držte ceruzku zvislo pozdĺž hrany nosa. Vaše obočie by sa malo začínať v zákryte s vnútornou stranou oka.
  2. Smerujte ceruzku do stredu dúhovky. Oblúk vášho obočia by práve v tomto mieste mal dosahovať svoj najvyšší bod.
  3. Smerujte ceruzku tak, aby pretínala vonkajší kútik oka. Vaše obočie by sa tu malo končiť.

Formujte

  1. Zvoľte farbu, ktorá zodpovedá farbe obočia alebo je mierne svetlejšia.
  2. Ceruzka alebo minerálne očné tiene? Vďaka ceruzkám na obočie dosiahnete perfektné linky, čo je ideálne pre vypĺňanie pri riedkom obočí. Husté obočie vyzerá skvelo s jemnými očnými tieňmi v odtieni, ktorý sa blíži prirodzenej farbe vášho obočia.
  3. Robte krátke ľahké ťahy pozdĺž obočia. Obočie učešte, aby zmäklo a farba sa zmiešala.

OČI

Sú doslova neprehliadnuteľné a netreba im v líčení veľa. Nevyhnutnosťou je však kvalitná riasenka. Ak sa nepýšite hustými, dlhými riasami, skúste si zadovážiť vyživujúce sérum na riasy. Ak ho budete používať niekoľko týždňov naozaj svedomito, môžete sa tešiť na výsledky v podobe hustejších a pevnejších mihalníc. Vyživujúce sérum na riasy a obočie používajte pred spaním a nanášajte ho ako by to bola očná linka – teda nad hornú líniu rias po celej dĺžke oka. Ak sa vám nechce čakať na zázračné účinky séra, aplikujte pod riasenku podkladovú vrstvu – výživnú starostlivosť, ktorá býva súčasťou špirál, no zoženiete ju aj samostatne. Vďaka podkladu dosiahnete v spojení s maskarou objemnejší vzhlad. Okrem toho je možné staviť na číre zloženie a nosiť túto mihalnicovú výživu ako neviditeľnú maskaru.

Tipy na aplikáciu maskary:
Najprv riasy natočte. Ako? Klieštiky na riasy podržte v blízkosti spodnej línie rias a jemne stláčajte desať až dvadsať sekúnd. Maskaru aplikujte tak, že kefku umiestnite tak blízko k spodnej línii rias, ako to len bude možné. Pri pohybe kefkou ku končekom rias s ňou jemne pohybujte zo strany na stranu. Zopakujte podľa potreby. Na miesta, ktoré potrebujú viac krytia, aplikujte maskaru špičkou kefky.

 

PERY

Ako docieliť, aby boli štavnaté a plné? Pravidelne odstraňujte odumreté kožné bunky a hydratujte ich. Doprajte im pravidelne revitalizáciu. Tá pomáha ošetriť vysušené a popraskané pery a vracia im jemnosť.

 1: Odstraňujte odumretú kožu
Skúste cukrový píling na pery. Nielenže odstraňuje odumreté kožné bunky pomocou prírodných kryštálikov cukru, jemne ich vyhladí do dokonalosti. Jemne ho vtierajte do pier približne jednu minútu a bleskovo sa zbavíte suchých pier. Ich povrch sa okamžite zlepší a pery vyzerajú sviežo a zdravo.

2: Hydratujte
Máte prvý krok za sebou? Doprajte perám výživu, ktorá ich zanechá hodvábne jemné a do hĺbky hydratované. Môžete použiť balzam bohatý na prírodné oleje a maslá. Suchosť pier v okamihu zmizne a dostaví sa pocit dokonalej hydratácie.

 

Vyjadrite farbami svoju náladu!

Ak sme pery ošetrili, môžeme prejsť do finále a dopriať im farebný závoj. Neutrálny nude look dodá perám eleganciu. Klasická červená vyjadruje sebaistotu, pôsobí rozjasňujúco a uberá vek. Odvážna fialová je jesenným trendom a pomôže vám cítiť sa koketne. Ak sa chcete cítiť dokonale žensky, stavte na ružovú, ktorú nájdete v desiatkach odtieňov. Okoreniť svoj vzhľad a podporiť prirodzenú krásu môžete sýtym hnedým odtieňom. Energiu vám dodá koralový odtieň rúžu.

Autor: -aka-
Foto: Shutterstock