Nákupy v Európe

Nakupovanie miluje skoro každá žena, ale napriek tomu, že každú chvíľu na Slovensku pribudne nový obchodný dom, tak nakupovanie na Slovensku nie je to pravé orechové. Samozrejme každý si aj tu niečo na seba nájde, ale výber je značne obmedzený a tak z času na čas sa stane nepríjemnosť typu, že kamarátka si v rovnakej dobe kúpi rovnaký svetrík ako vy. Ako sa tomu vyhnúť a zažiť skutočný zážitok z nakupovania? Skúste to v zahraničí.

Miláno, Viedeň alebo Paríž?

Tri známe európske mestá módy. Každé má svoje čaro a svoje špecifiká. Kde zavítať v Miláne? Určite to je ulica Via Montenapoleone, kde nájdete všetko čo hľadáte. Jediný problém je, že spolu s vami budú hľadať tisícky ďalších milovníkov nakupovania a tak nie je jednoduché sa rýchlo zorientovať. Možno najväčším prekvapením budú pre vás ceny. Asi väčšina by čakala dvoj, či trojnásobné ceny, ale ceny sú neraz ešte nižšie ako na Slovensku.

Pre Slovákov je najbližšie zo spomenutých miest rozhodne Viedeň. Hodinka cesty z Bratislavy naozaj nie je žiadny problém. Najznámejšou nákupnou ulicou vo Viedni je Mariahilfestraße.

 

  Od bežných obchodov známych aj z našich končín, až po butiky rôznych drahých svetových značiek.

Parížsky zlatý trojuholník nakupovania – Le Triangle D´Or, oblasť nakupovania ohraničená troma známymi nákupnými ulicami Champs-Elysées, Avenue George V. a Avenu Montaigne. Paríž je mestom módy v tom pravom slova zmysle, svoje sídlo tu má množstvo známych svetových módnych firiem a tak nakupovanie v Paríži má svoje nenahraditeľné čaro.

 

 

Ako sa tam dostať?

Do Viedne sa väčšina dostane jednoducho autom alebo vlakom. Z Bratislavy chodia vlaky do Viedne počas celého dňa. Ťažšie to je s Parížom a Milánom. V tomto prípade je najrýchlejšia a najpohodlnejšia voľba lietadlo. Najlacnejšie letenky sa dajú kúpiť naozaj lacno, len treba hľadať. 

Nech už sa vyberiete kamkoľvek, tak si predovšetkým určite vhodný rozpočet, lebo držať sa pri zemi pri nákupoch v týchto mestách býva neraz veľký problém.