Najzaujímavejšie momenty z červeného koberca British Fashion Awards 2022

High fashion móda, sofistikovaná, sexi i lichotivá, všetky jej odlesky sa objavili
5. decembra 2022
na červenom koberci slávnosti v Royal Albert Hall.

 

British Fashion Awards 2022 je ďalšia najočakávanejšia udalosť v módnom kalendári, ktorá oceňuje osobnosti  z odvetvia módy  od modeliek, návrhárov po  redaktorov.

Víťazkou ocenenia Glamour Women of the Year sa stala speváčka Rita Ora, ktorá to na červenom koberci rozbalila skutočne v horúcom štýle. Takmer nahý vzhľad šiat od Nensi Dojaka dotvorila mimozemskou vizážou a fantastickou figúrou.

 


Oslava s hviezdami, na ktorej sa zbierajú peniaze pre nadáciu BFC podporujúcu dizajnérov, vyhlasovala Modelku roka, o ktorú sa uchádzali Adut Akech, Bella Hadid, Lila Moss, Paloma Elsesser a Quannah Chasingrose. Ako sa dalo očakávať, vyhrala ju Bella Hadid.

 

Modelky ADUT AKECH a LILA MOSS      

Adut Akech obliekla šaty Nensi Dojaka a dcéra topmodelky Kate Moss transparentné šaty značky Knwls.

Pozrime sa na ostatné módne vzhľady, ktoré predviedli hviezdy na červenom koberci.

 

KRISTEN McMENAMY a dizajnér PIERPAOLO PICCIOLI

Modelka a bývalá hviezda obálky Vogue ohromila Valentino ružovým kúskom s kapucňou doplneným o detaily z pštrosieho peria a latexové topánky na platforme.

 

NAOMI CAMPBELL

Naomi žiarila v metalických plisovaných šatách Valentino s priliehavým plášťom.

 

WINNIE HARLOW

Modelka vyzerala famózne v odvážnych telových šatách Iris Van Herpen Couture s rafinovanými otvormi, ktoré sa zlievali s  chorobou jej kože – s vitiligo. Šaty dotváral hrdzavý plásť s plameňom na krku.

 

FLORENCE PUG

26-ročná britská herečka Florence Pugh obliekla róbu so širokou sukňovou časťou, tielkovým topom a odhaleným chrbtom z dielne Valentino.

 

LILY JAMES

Herečka sa pod svetlom reflektorov trblietala v tylovej róbe v štýle morskej panny s polopriehľadnými vrstvami perleťovej sieťoviny a flitrovým zdobením.

 

JOURDAN DUNN a LEIGH-ANNE PINNOCK

Britská modelka Jourdan Dunn oslnila v kúsku Stephana Rollanda s priehľadným živôtikom a dramatickou sukňou. Leigh-Anne Pinnock, 31-ročná anglická herečka, speváčka a skladateľka, obliekla šaty značky Fiorucci s korzetovým srdcom.

 

Obrázky: glamourmagazine co.uk, getty images
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com