Najvzrušujúcejšie momenty z London Fashion Weeku – sezóna Jar/Leto 2023

New York Fashion Weeku svetové týždne módy prešli do Londýna, no jeho priebeh narušil odchod kráľovnej Alžbety II., ktorá zosnula 8. septembra 2022.

 

Burberry, Raf Simons a iní chceli zrušiť svoje prehliadky, no Harris Reed, americký talent vyhlásil, že londýnska módna scéna sa musí po sérii covid prerušení postaviť na nohy. Harmonogram bol skrátený a prekrýval sa so štátnym pohrebom kráľovnej Alžbety II.

Pozrime sa na výber zaujímavých momentov:

JW ANDERSON

Záverečný model JW Andersona , čierne tričko s nápisom Her Majesty The Queen, bol priamou poctou zosnulej kráľovnej.

 

HARRIS REED

15.septembra 2022 Haris Reed oficiálne odštartoval jarno-letnú sezónu 2023, ktorou vzdal poctu zosnulej panovníčke kolekciou nadštandardných rób s dramatickými čelenkami od Vivienne Lake.

 

NENSI DOJAKA

Kolekcia albánskej dizajnérky sa jemne dotýka erotiky, spája lurex a čipku vytvarovanú do podprsenkových košíkov, zatiaľ čo leopardí vzor a džínsovina odkazujú na 90. roky. Predvádzala talianska modelka Vittoria Ceretti a modelka a  herečka Emily Ratajkowski.

 

HALPERN

Značka vzdala hold zosnulej kráľovnej modrým modelom s kapucňou a šatkou ako pripomienkou k plesovým šatám kráľovnej Alžbety II z roku 1957.

Kolekcia je ódou na 60. výročie Barbie Dreamhouse, vyjadrením detstva Michaela Halperna v štáte New York a obsahovala osem modelov venovaných Barbie, zamatové diskotékové šaty a zvonové nohavice.

 

SIMONE ROCHA

Miešanie volánov s úžitkovými detailmi na dámskom a pánskom oblečení, bomber bundy a volánové spodničky nosené ako sukňa, popruhy charakterizujú kolekciu Simone Rocha.

 

ERDEM

Erdemove modely skúmali tému zručnosti a oddanosti reštaurovania umenia.

 

CHRISTOPHER KANE

Dizajnér postavil korzet z PVC, ktorý zmenil spodnú bielizeň na vedecký experiment,  aby zdôraznil strašidelný a fascinujúci spôsob, akým štýl ohýba naše kostry.

 

MOLLY GODDARD

Molly Goddard zaujala fialovo-ružovými šatami ako z morskej peny s červeným topom.

 

KNWLS a UGG

Apokalyptická, nervózna, hyper-ženská kolekcia KNWLS sa zdá byť v rozpore s príjemnou mäkkosťou značky UGG.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com
Obrázky: Acielle / Style Du Monde, Vogue, Filippo Fior/gorunway. com, getty images