Najvplyvnejší lídri na módnom trhu a ich kolekcie pre leto 2018

guccii

Onedlho módny svet odštartuje svetové týždne módy a septembrový  Milan Fashion Week, na ktorom návrhárske špičky  predstavia svoje kolekcie pre jar/leto 2019. Pripomeňme si trendy a kolekcie najvplyvnejších lídrov na módnom trhu pre túto sezónu leto 2018.

zdroj: Vogue

GUCCI
Módna značka Gucci rada šokuje. Ani táto kolekcia neostala svojej predošlej prehliadke jeseň/zima 2017, kde výsledkom bol tzv. „šik podivín“  nič dlžná. Jeho typickým predstaviteľom sa stal herec Jared Leto, ktorý je  tvárou značky Gucci.

Kolekcia jar/leto 2018 nebola opäť výnimkou. Módny návrhár Alessandro Michele vytvoril psychedelickú parádu pod blikotajúcimi svetlami z flitrov Eltona Johna, motívov zajaca Buggs Bunny,  snehulienky na flitrovanom pánskom pulóvri a objavili sa aj motívy východných vplyvov.

Video z tejto prehliadky si môžete pozrieť na youtube kanáli na tomto linku: https://www.youtube.com/watch?v=uTmrV8JnntY

Prehliadka jar/leto 2018 plná tranzu bola ponorená do tmy a halucinogénnej hudby. Flitrované šaty, podkolienky, pančuchy, krátke nohavice a oversize saká, logá a perlové náhrdelníky, to všetko  bolo nakombinované do štýlu s príznačným Gucci rukopisom.

Návrhár Alessandro Michele sa snažil vytvoriť módu, ktorá je blízka súčasnej populácii, čo môžeme vidieť na dámskej vyšívanej teplákovej súprave s ozdobnými kryštálovými kamienkami, logom a náhrdelníkom – dizajn inšpirovaný vintage  rokmi  80tymi.

zdroj: Gucci

V úvode prehliadky sa pri chôdzi trblietali modely ako  zlaté ligotavé šaty posiate celé flitrami, sako s extravagantne veľkými ramenami s iniciálkami EHJ na zadnej časti chrbta. Nápisy „Never marry a Mitford“ na pulóvroch boli odkazom na stretnutie s vojvodom a vojvodkyňou z Devonshire. Zlučovanie vintage, súčasnosti a glamour štýlu charakteristické pre Gucci kolekciu jar/leto 2018 bolo oslnivou udalosťou.

gu

gu

Módnu show navštívili  hviezdy ako herečka Salma Hayek v Gucci outfite, Dakota Johnson a mnohé iné talianske či svetové celebrity. Street style fotografie z ulíc pred prehliadkou značky Gucci sú publikované na facebook stránke Mya Mirell Fashionista.

Herečka Dakota Johnson s módnym návrhárom značky Gucci – Alessandro Michele na Green Carpet Fashion Awards eveningu počas udeľovania cien, Milan Fashion Week – september 2017, jar/leto 2018

Ing.arch.  Miroslava Vaňharová, Mya Mirell,    www.myamirell.eu