Najštýlovejšia farba v interiéri? Tento rok vyhráva béžová!

Milovníci všetkých odtieňov béžovej si tento rok prídu na svoje. Stala sa totiž kráľovnou spomedzi farieb a to nie len v móde, ale aj interiérovom dizajne. Oproti klasickej bielej, či stále obľúbenej sivej farbe je neopozeraná, pôsobí príjemne a jej použitím docielite okamžité presvetlenie priestoru.

 

Neutrálny odtieň

Béžová je čoraz obľúbenejšou farbou a to najmä kvôli jej hrejivému a upokojujúcemu dojmu. Priestor opticky zväčší a keďže je zaradená do rodiny neutrálnych tónov, možno ju kombinovať so širokou škálou farieb. Je inšpirovaná prírodou a skvelo sa hodí do minimalistického, ale aj rustikálneho, či vintage štýlu bývania.

Ako ju kombinovať?

Béžová je neutrálnou farbou, ktorá sa hodí prakticky ku všetkému. Hrejivý pocit domova vytvoríte, ak ju skombinujete s drevom. Naopak rustikálny nádych vznikne, ak béžovú spojíte so surovými materiálmi, ako je betón, kameň, či hlina. Odtiene béžovej si však skvelo rozumejú aj s boho štýlom, pre ktorý sú neutrálne farby priam typické. Ak chcete vytvoriť boho štýl, skombinujte béžovú s jutovinou, ľanom alebo makramé prvkami. Čo sa týka farieb, béžová vynikne v kombinácii so základnými farbami a to najmä čiernou, bielou a dokonca aj sivou. Ak nechcete zvoliť interiér len v neutrálnych farbách, môžete ho oživiť aj výraznejšími farbami ako je modrá, oranžová, či zelená.

 

Interiér s dušou

Béžová pôsobí v priestore príjemne a zároveň hrejivo, preto po nej siaha čoraz viac ľudí. Rafinovane vyzerá na sedacej súprave v obývačke, ale aj na jedálenskom stole so stoličkami. Ak sa vám zažiadala zmena v spálni, siahnite po posteli v jemných béžových tónoch. Béžová nájde uplatnenie aj v kuchyni, kde ju možno skombinovať s bielou, ale aj drevom, i kovom. Rovnako môžete béžovými odtieňmi vymaľovať aj stenu. Tie skvelo vyniknú najmä v malých priestoroch, keďže opticky izbu zväčšia.

 

 

Hra doplnkov

Nemusíte hneď vymaľovať celý byt béžovou, alebo vymeniť starý nábytok. Niekedy postačí, ak túto farbu aplikujete len na doplnky. Béžová vyzerá efektne na závesoch, ale aj kobercoch, či prehozoch na posteľ. Starú sedačku zaiste oživia béžové plédy, či vankúše v rôznych odtieňoch béžovej. Béžové odtiene môžete uplatniť aj na obrazoch, vázach, či lampách. Aj tu však platí pravidlo menej je viac a preto vyberajte doplnky s citom a ohľadom na štýl interiéru.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com