Najsledovanejšie módne prehliadky Jeseň/Zima 2022-23 s nezabudnuteľnými kolekciami Valentino, Balenciaga, Bottega Veneta a Miu Miu

Módna sezóna Jeseň/Zima 2022-23 nebola normálna sezóna. Týždeň módy v Miláne sa konal dva roky po vypuknutí pandémie, no počas Paris Fashion Weeku vypukla ruská invázia na Ukrajinu, ktorá prerušila záblesky návratu do post-covidovej normálnosti v módnom priemysle aj v bežnom živote. Zvyšok sezóny tak ostal otvorený a dizajnéri reagovali po svojom.

 

Vo front row sa túto sezónu objavilo veľa hviezd – Kim Kardashian na prehliadke Prada na Milan Fashion Weeku a Balenciaga, Julia Fow na Versace (Mfw), Rihanna na Gucci (Mfw), Off-White a Dior.

Dior kolekcia dizajnérky Maria Grazia Chiuri sa stala najobľúbenejšou prehliadkou sezóny.

Ďalšie nezabudnuteľné prehliadky boli :

BALENCIAGA VO VÍCHRICI
Dizajnér Demna Gvasalia v Balenciage chcel reagovať na klimatické problémy, no po začiatku vojny na Ukrajine sa „klimatickí utečenci“ s koženými vrecami na odpad zrazu stali vojnovými utečencami. Módna šou vo víchrici, kde modelky bičoval vietor a sneh,  bola najvzrušujúcejšou v sezóne.

 

VALENTINO – VÍZIA V RUŽOVEJ
Pierpaolo Piccioli a jeho vízia v ružovej rozdelila recenzentov, no na sledovateľov zapôsobila svojou silou a tiež celebritami ako Zendaya vo fascinujúcom ružovom obleku v súlade s prehliadkou.

 

BOTTEGA VENETA – DEBUT MATTHIEU BLAZY
Nástupca Daniela Lee, dizajnér Matthieu Blazy predviedol v tejto sezóne krajšiu a praktickejšiu kolekciu ako jeho predchodca. Ikonické doplnky Bottega Veneta však ostali – kabelka Kalimero bola vyrobená podľa charakteristickej techniky tkania značky v jednom bezšvovom kuse, rovnako ako čižmy po stehná a ihličkové podpätky.

 

MIU MIU MINI SVETER MIUCCII PRADA – NAJVIRÁLNEJŠÍ LOOK STREET ŠTÝLU
Mini sukňa s nízkym pásom a pletený krátky sveter od Miuccia Prada boli počas tohtoročných týždňov módy najvirálnejším lookom v street štýle a pre Jeseň/Zimu značka zvolila rovnakú siluetu so športovejším pruhom.

Obrázky: Vogue, Balenciaga, Miu Miu, Dior, Acielle, Valentino, Versace, Bottega Veneta, Alessandro Lucioni, Carlo Scarpato, Salvatore Dragone, getty images, runwaymagazines. com

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com