Najnovšia kolekcia v podaní dizajnérky Michaely Ľuptákovej priniesla výrazné farby v kontraste s čiernou a bielou, extravagantné zvieracie vzory, perie, rafinované strihy a opulentné drapérie.

V rámci prestížnej módnej udalosti Fashion LIVE!, odprezentovala svoju kolekciu etablovaná slovenská návrhárka Michaela Ľuptáková už po niekoľkýkrát. Tohtoročná kolekcia dizajnérky pozostáva z denných modelov, ku ktorým tvoria protipól dlhé spoločenské róby. Okrem večerných šiat s krásnou ženskou siluetou typickou pre tvorbu Michaely Ľuptákovej kolekcia zahŕňa aj koktailové a denné šaty. 

 

Ďalšiu časť tvoria oversize kabáty, topy, sukne a nohavice. Minimalistická elegancia je odľahčená excentrickými kombináciami výrazných grafických vzorov, štruktúr a materiálov.  Zaujímavosťou tejto kolekcie sú predovšetkým vzory na potlačiach látok, ktoré našli pôvod v zvieracej ríši. Dizajnérka inšpiráciu čerpala z víru rôznych vnemov ulice a života. Materiály s flitrami a zamaty v kombinácii s perím evokujú pocit pompéznosti Paríža 20. rokov. Osobitou časťou kolekcie bola dlhá večerná róba zo zamatu v temnom čiernom odtieni s perím, ktorej jedinečnosť podčiarkol dlhý padajúci plášť až po zem.

 „Keď som tvorila túto kolekciu, chcela som, aby boli modely kombinovateľné medzi sebou, a aby ich dámy mohli využiť rovnako na denné i večerné príležitosti. Modely nesú v sebe čistú krásu, eleganciu a nositeľnosť. Táto kolekcia je špecifická rozmanitým aranžovaním látok, uzlami, strihmi, drapériami či výraznými siluetami, úzkou alebo áčkovou rozšírenou sukňou. Rôzne materiály v jemných aj ťažkých prevedeniach spôsobujú, že rovnaký strih pôsobí na pohľad úplne inak, priblížila Michaela Ľuptáková svoju najnovšiu kolekciu.

Farebnosť outfitov bola postavená na tónoch svitajúceho i ostrého žiarivého slnka prechádzajúceho do temnej tajuplnej noci. V kolekcii ste mohli vidieť farby striebornej, zlatistej, ružovej a magenty, v kontraste s obľúbenou lesklou i matnou čiernou. Siluety modelov boli úzke ale aj rozšírené do tvaru A s kratšími midi, ale aj dlhšími maxi prevedeniami. Látky použité v kolekcii sú rôznorodé, vyberané so zreteľom na vlastnosti modelu. Materiály si dizajnérka vybrala veľmi rozmanité, s dôrazom na drámu zamatu a efektnosť flitrov prechádzajúcich až do ombré efektu. Na prehliadke prevládali vysoké lesky a hlboké maty. Výnimočne tento rok dizajnérka použila pri tvorbe aj dezén, rôzne grafické vzory a potlače. Jedným z takýchto špecifických vzorov bola napríklad aj manipulovaná kohútia stopa alebo hadí a leopardí motív.

Hlavnými znakmi strihov aktuálnej kolekcie sú vyzdvihnuté ramená, predĺžené rukávy, výstrihy a zvýraznené pásy. Vidieť sme mohli aj rôzne strihy sukní, dlhé nohavice skombinované s topmi a vysokými čižmami na platformách. Niektoré z modelov boli doplnené aj o štýlové baretky. Ako býva u dizajnérky zvykom, modely sú určené pre všetky konfekčné veľkosti, od tých útlejších až po plnšie ženské tvary. Dizajnérka opäť podčiarkla dôležitosť nositeľnosti outfitov výberom rozmanitých typov modeliek. Usiluje sa publiku ukázať, že krásna je každá žena.

Tohtoročná kolekcia Michaely Ľuptákovej opäť ukázala ako má vyzerať prepojenie elegancie, ženskosti, extravagancie a nositeľnosti v jednom. Inšpiráciu talentovaná dizajnérka nachádzala vo svojom vnútri, pocitovo sa zameriavala najmä na to, čo považuje za stelesnenie ženskosti.

„Mojim zámerom pri tvorbe tejto kolekcie bolo navrhnúť modely tak, aby ženy bavilo ich nosiť a kombinovať medzi sebou. Je z nich cítiť silu ženskosti a túžbu po tom, aby nás ženy opäť lákalo pekne sa obliecť a vyliezť tak z pohodlnej ulity. Chcem preto, aby všetky dámy mohli siahnuť po elegantných a jedinečných kúskoch a opäť sa cítiť sebavedomo a žensky,“ doplnila na záver dizajnérka.

 

O ZNAČKE MICHAELA LUPTAKOVA

Mgr. Art. Michaela Ľuptáková vyštudovala odevný dizajn na VŠVU v Bratislave. Jej značka s rovnomenným názvom MICHAELA LUPTAKOVA je na trhu už od roku 2006. Za tento čas si dizajnérka vybudovala stálu klientelu i jedinečný rukopis, ktorý je rozpoznateľný už na prvý pohľad. Dlhodobo patrí medzi najvýznamnejších slovenských módnych návrhárov a už roky oblieka známe slovenské i zahraničné osobnosti. Ateliér Michaely Ľuptákovej je situovaný v centre Bratislavy a sústreďuje sa na dámsku módu a doplnky. Dôraz kladie na pôsobivú ženskosť, originálne prevedenie a elegantnú jednoduchosť – pričom základom jej filozofie je obliecť každú veľkosť a každý typ postavy. Modely z dielne dizajnérky Michaely Ľuptákovej sú určené pre ženy, ale aj pre mladé slečny a zrelé dámy so štíhlou či plnšou postavou. Často ich môžeme vidieť oblečené na známych Slovenkách v televízii, kde obliekala moderátorky správ a porotkyne, napríklad v obľúbenej show Let’s Dance. Počas pandémie navrhla a ušila špeciálnu kolekciu s názvom X-Green, ktorá sa dostala až do Svätej zeme vďaka prestížnej pozvánke na Jerusalem Design Week 2021, vďaka čomu úspešne reprezentovala Slovensko aj na Blízkom východe.

Instagram: @michaelaluptakovadesign
WEB: www.michaelaluptakova.com