Najmodernejšie trendy a techniky estetickej medicíny

Tvár je vraj vizitkou človeka, no ale ako sa môžeme odprezentovať v tomto neustálom zhone? Ako sa hovorí, čím ďalej dlhšie a dlhšie trávime čas pred zrkadlom, no a nášmu sebavedomiu to tiež nepridáva. Našťastie sú tu nové technologické metódy, ktoré dokážu efektívne a bezbolestne omladiť tvár a pleť  minimálne o 5 rokov.

Najmodernejšie trendy a techniky estetickej medicíny v oblasti omladenia tváre a pleti predstavil  pred niekoľkými dňami v Bratislave pán doktor Pavel Kobzík, špecialista kliniky YES VISAGE, spolu s Michalom Čechom a Mariannou Ďurianovou.

 

Ľudská tvár sa pochopiteľne vekom mení. U dvadsaťročnej osoby hovoríme o pevných kontúrach tváre – plynulé línie a krivky, plné pery, pevná kontúra čeľuste a pevné tvary. Atrofovanie kostného tkaniva tváre, strata kolagénu a elastínu, ako aj strata podkožného tuku a svalovej hmoty i povolené podkožné väzivo majú za následok vznik vrások, povolenie kože, prepadnutie tváre a ďalšie estetické nedostatky, ktoré nám pridávajú na veku. Ak sa človek rozhodne niečo so svojim vzhľadom urobiť, mal by vedieť, kedy začať a aké ciele sleduje. Našou prioritou je čo najprirodzenejšia krása a preto sa sústredíme na procedúry, ktoré prinášajú výsledok efektívnym a bezbolestným spôsobom,“ prezradil MUDr. Kobzík.

S jeho názorom sa stotožňuje aj populárna moderátorka a čerstvá mamička Marianna Ďurianová, ktorá je práve vďaka osobitému prístupu ku kráse tvárou a klientkou kliniky YES VISAGE. Predstavujeme vám niekoľko najmodernejších procedúr, ktoré si dokážu poradiť s časom bez toho, aby ste pre mladú a krásnu tvár zbytočne trpeli.

 

Reštart v režime mladého tela

Plazmalifting, alebo omladenie vlastnou plazmou, je nová a prevratná metóda, ktorá pomáha efektívne regenerovať kožné bunky. Zabezpečuje tak účinné vyhľadenie vrások a výrazných znakov starnutia či veľmi povolenej pleti. Okrem omladenia má významné využitie aj v oblasti regenerácie jaziev. Tajomstvo mladosti Plazmaliftingu spočíva v našej vlastnej krvnej plazme. Tá obsahuje rastové faktory, krvné doštičky, biele krvinky a kmeňové bunky, ktoré pokožku regenerujú a spúšťajú  omladzujúce procesy celkom prirodzenou cestou. Hlavnou výhodou omladenia vlastnou plazmou alebo Plazmaliftingu je fakt, že telo nemusí prijímať žiadne umelé látky a materiály. Nehrozí tak riziko následných komplikácií či alergie.  Ide o pre telo celkom prirodzený proces, v ktorom je Plazmalifting zároveň zdrojom základných rastových faktorov. Daný postup tak kopíruje vlastné procesy hojenia tela samotného. Jedna z najprogresívnejších metód využíva tzv. PRP – plazmy bohaté na trombocity. Klientovi lekár odoberie malé množstvo krvi, ktorá sa zmieša s patentovanou gélovou látkou a ihneď, pred jeho zrakom, sa v špeciálnom prístroji za vysokej frekvencie odstredí a oddelí plazma od krvi. Výslednú látku (PRP) použije lekár pri aplikácii rejuvenačných techník, napr. mezoterapie, alebo ako výplňový materiál – jeho pôvodnému darcovi. Zákrok ako taký je v tomto prípade bezbolestný, pretože na oblasť vpichu je vopred nanesená anestetická masť. Omladenie vlastnou plazmou sa vykonáva hlavne v tých oblastiach tela, ktoré sú ochabnuté, s uvoľnenou a nepružnou kožou. Aplikácia je možná na tvár, krk a šiju, v oblasti dekoltu i na chrbte rúk.

 

Nite, ktoré robia zázraky

Ďalšia novinka s výbornými výsledkami nesie názov YES lifting. Viac o tejto procedúre prezrádza MUDr. Pavel Kobzík: „Ide o veľmi populárnu novinku, ktorú našim klientom v YES VISAGE ako jediní poskytujeme. Jedná sa o okamžitý lifting, ktorý vyhladí vrásky a efektívne oživí, omladí a hlavne pozdvihne späť do jasných kontúr ochabnuté časti tváre. Táto moderná metóda odsúva do úzadia klasický facelift, ktorý vykonávajú plastickí chirurgovia. Nie je potrebný rez skalpelom, všetko je riešené len jediným vpichom špeciálnej mikrokanyly v znecitlivení a systémom jemného zachytenia tkanív pomocou nití.Kým pri klasickom facelifte trvá proces rekonvalescencie minimálne 14 dní, v prípade YES liftingu môže pacient fungovať normálne už na druhý deň. Má okamžitý efekt a v závislosti od použitého materiálu dlhodobý až trvalý účinok. Je možné ho vykonať na celej tvári alebo len na jej jednotlivých častiach.“

 

Svetový hit, ktorý zachová prirodzenú mimiku tváre

Táto vo svete populárna technológia je ideálnym riešením pre každého, kto odmieta podstúpiť chirurgický liftingový zákrok.Ulthera prináša revolučné riešenie v podobe fokusovaného ultrazvuku, ktorý dokáže neinvazívnym spôsobom preniknúť do tkaniva presnejšie a hlbšie než všetky predchádzajúce technológie.Ultherapia je tak jediné omladzujúce nechirurgické ošetrenie, ktoré neinvazívnou formou, pomocou ultrazvuku, umožňuje „vidieť“ pod úroveň kože a špeciálne zamerať hlboké podporné tkanivo (až 4,5 mm hĺbka), s ktorým bežne pracujú a spevňujú chirurgovia pri klasickom facelifte. Lekár do týchto hlbokých podporných miest vysiela presne cielené impulzy intenzívneho ultrazvuku, vďaka čomu je možné dosiahnuť najlepšie liftingové výsledky – bez jediného chirurgického narušenia pokožky.Dôležitým benefitom je zachovanie prirodzenej mimiky tváre. Výsledok ošetrenia trvá až po dobu 5 rokov. Tvorba nového kolagénu navyše spomaľuje celkový proces starnutia.

Technológia Ulthera je schválená pre neinvazívny lifting tváre, očí a krku najprísnejšou americkou organizáciou FDA, ktorá overuje pravdivosť publikovaných tvrdení, reálnosť očakávaní a bezpečnosť pre klienta pomocou mnohoročných klinických štúdií.

 

Viac informácií o službách kliniky YES VISAGE nájdete na www.yesvisage.sk