Najlepšia vizitka je perfektná manikúra

Perfektná manikúra neznamená dlhé umelé nechty. Naučte sa starať o krásu a jemnosť rúk, o nechtovú kožtičku a nechty. Len so zdravými a upravenými rukami vyvoláte správny dojem.

 

Pokožka na rukách býva často podráždená, suchá a ľahko sa na nej tvoria vrásky. Je to tým, že na ruky najviac vplývajú zmeny počasia, neustále ich máčame pri umývaní riadu a upratovaní v domácnosti. Koža na rukách nemá nikdy voľno, a to je dôvod, prečo si zaslúži extra starostlivosť.

 

Skoncujte so suchými a popraskanými rukami

  1. Ruky si vždy umývajte v teplej alebo vlažnej vode, nikdy nie v horúcej, ktorá ich dráždi, ani v ľadovej, ktorá neodstráni baktérie.
  2. Ak máte často suché chrbty rúk, popraskanú kožu, červené a boľavé miesta v okolí hánok a prstov, pozorne si vyberajte vhodné mydlo. Kúpte také, ktoré je určené na citlivú alebo ekzémovú pokožku a neobsahuje alkohol.
  3. Ak vám chrbty rúk a pokožka na prstoch sčervená a bolí len v zime a pri zmenách počasia, ide pravdepodobne o ekzém alebo alergickú reakciu. Oplatí sa poradiť s kožným lekárom, ktorý odporučí vhodný krém a ten uľaví od ťažkostí.
  4. Na extrémne suché ruky používajte hutné výživné krémy. Vyhnite sa hydratačným, ktoré suché miesta len podráždia. Pozorne čítajte zloženie a hľadajte hĺbkovo premasťujúce zložky ako glycerín alebo kakaové maslo.

 

Základom je starostlivosť o kožtičku

Ak chcete, aby ruky vyzerali upravene, musíte sa pravidelne starať o jemnú kožtičku v okolí nechtov. Základnou chybou je, ak si ju pri strihaní nechtov zastrihujete. Aj keď to vyzerá, že tieto časti kože presahujú až na nechty, nie je to tak. Zastrihnutá kožka sa často zapaľuje, bolí a krváca. Pri úprave nechtov a ich okolia je dôležité, aby ste si uvedomili, že jemné zaobchádzanie a správne nástroje sú kľúčom k úspechu. Najlepším spôsobom, ako si upraviť prerastajúcu kožtičku na nechtoch, je jemne ju zatlačiť vhodným neostrím manikúrovým nástrojom. Mierne zahrotené pomôcky nájdete v každej drogérii a sú súčasťou každého manikúrového setu. Najskôr si dôkladne odlakujte nechty. Vymočte si ruky v teplej vode s kúpeľovou soľou. Po desiatich minútach ich vyberte z vody, utrite a nechajte voľne päť minút schnúť. Časti nechtovej kožtičky, ktoré sú na pohľad len „prilepené“ na nechte, jemne zošúchajte nástrojom na zatláčanie. Zvyšok nechtovej kožtičky jemne zatlačte smerom k pokožke. Tlačiť môžete dovtedy, kým nepocítite nepohodlie. Ak vás to bolí, ihneď prestaňte.

 

Domáci nechtový kúpeľ na rast nechtov a zdravie nechtovej kožtičky

Do dostatočne veľkej misky nalejte dve polievkové lyžice olivového oleja a pol šálky rajčinovej šťavy. Zmes premiešajte a namočte do nej ruky raz za týždeň na pätnásť minút. Výsledok je zaručený.

 

Neničte zdravie nechtov

  • nechty si vždy odlakujte odlakovačom. Na odstraňovanie laku nikdy nepoužívajte pilník alebo nebodaj zuby!
  • Ak máte slabé nechty, na vine je predovšetkým nesprávna strava a nedostatok vitamínov a minerálov. Pridajte do jedálnička každý deň za hrsť orechov a čerstvú zeleninu. Rýchlou pomocou na krehké nechty sú posilňujúce laky alebo vitamínové emulzie na nechty.
  • Lámavé a štiepivé nechty by ste nikdy nemali obrusovať kovovým pilníkom. Na úpravu krehkých nechtov sú vhodné jemné papierové brúsne hranoly, sklené alebo kryštálové pilníky.
  • Extrémnym oslabením pre prirodzené nechtové lôžko sú umelé nechty. Investujte radšej do posilňujúceho krému na nechty, výživného podkladového laku a krásneho odtieňa povrchového laku.

 

Buďte trendová

Trendy v úprave nechtov sú rozmanité. Skúste si nechty skrátiť na dĺžku jedného milimetra a zarovnajte ich do hranatého tvaru. Pretrite ich trendovým tmavomodrým lakom (môžete použiť aj ultramoderné matné laky) a vytvoríte štýlový sofistikovaný look. Ak nie ste fanúšičkou tmavých nechtov, IN sú aj odtiene biela káva a telová s nádychom do ružova. Nechty natreté touto farbou si môžete nechať trochu dlhšie alebo extrémne dlhé a zaoblené. Ak ste radšej za kratučké zastrihnuté nechty, pretrite ich nádherne jarným odtieňom bledoružovej alebo jemnej bledomodrej. Ak milujete experimenty, skúste si na nechtoch vytvoriť štýlové čiary alebo geometrické obrazce s použitím dvoch a viacerých farieb.

Autor: -aka-