Najkrajšie módne vzhľady z doterajších Met Gala – Oscary za módu

Met Gala, akoby Oscar za módu, je tento máj venované spomienke  módneho dizajnéra Karla Lagerfelda. Je to hviezdne charitatívne podujatie konajúce sa v májiCostume Institute v Metropolitnom múzeu umenia v New Yorku.

 

Každý rok sa zadáva téma, ktorej by mali hostia v obliekaní držať. Pozrime sa predtým, ako zaznie téma pre Máj 2023 –  Karl Lagerfeld: Línia Krásy,  na najkrajšie módne vzhľady z doterajších Met Gala.

 

2022 – GIGI HADID

Americká topmodelka predviedla na Met Gala 2022 okúzľujúci latexový overal a prešívaný plášť z dielne Versaceohromujúco dramatický a expresívny look, nazývaný aj „Versace Villain“.

 

2022 – BLAKE LIVELY

S majestátnymi, rafinovane strihanými šatami „dva v jednom“  vyrazila prítomným dych aj herečka Blake Lively. Šaty od Atelieru Versace boli  inšpirované New Yorkom a sochou slobody.

 

2022 – ALICIA KEYS

Ikonické šaty od Ralpha Laurena v štýle Empire State of Building  taktiež v tomto roku predviedla aj speváčka Alicia Keys.

 

2021 – IMAN

Somálsko-americká modelka sa na Met Gala 2021 ukázala v majstrovskom diele Dolce & Gabbana v spolupráci s Harrisom Reidom.

 

2019 – LADY GAGA

Téma Met Gala 2019 znela: Camp – Notes on Fashion a speváčka Lady Gaga predviedla štyri looky v živej šou – fuchsiovú róbu z teplovzdušného balóna od Brandona Maxwella nesenú sprievodom ľudí, asymetrické čierne šaty, ružové šaty a napokon aj spodné prádlo, v ktorom ťahala voz šampanského.

 

2019 – BELLA HADID

Modelka  bola v tom istom roku ozdobou v šatách Jeremy Scotta – Moschino s výraznými výrezmi na bokoch.

 

2019 – CELINE DION

Celine Dion sa v tomto roku netrafila priamo do témy, ale zažiarila v metalických strapcových šatách  Oscar de la Renta.

 

2018 – BLAKE LIVELY

Herečka Blake Lively jednoducho vie, ako zažiariť na Met Gala.  Viacero jej vzhľadov bolo unikátnych.  V roku 2018 sa o jej kráľovský večer postarala značka Versace.

  

2015 – RIHANNA

Šaty hrubé ako prikrývka predviedla kráľovná noci Met Gala 2015 – speváčka Rihanna, keď sa zjavila v žltých šatách Guo Pei.

Obrázky: getty images, pinterest
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; mymirell.com