Nadčasový a neskutočne trendy: Monochróm

Pokiaľ ide o vytvorenie nadčasového šatníka bez námahy, niekedy sú tie najjednoduchšie nápady a kombinácie tie najlepšie. Módny štýl monochróm je známy svojím čistým vzhľadom a je mimoriadne trendy.

 

Čo je monochróm?
So štýlom monochróm, známejším tiež ako čiernobiela móda alebo nosenie oblečenia v jednom tóne, si vytvoríte z každého outfitu skutočne komplexný a štýlový look.

Pre čistý monochromatický vzhľad zvoľte kombináciu dvoch farieb: čiernej a bielej.

Pri monochromatickom štýle nezabudnite zachovať vizuálny záujem tým, že obmeníte niektoré textúry vo svojom outfite. Zvážte možnosti koženého vzhľadu alebo potlače.

 

Na čo sa sústrediť a ako ho kombinovať?
Kombinácia čiernej a bielej farby je veľmi populárna a vedie k vyváženej elegancii a vysoko kontrastnému prístupu k obliekaniu, ktorý môže byť rovnako formálny ako zároveň ležérny. Kombinácie, ktoré si viete vytvoriť sú nespočetné a navyše vám na to stačí pár jednoduchých kúskov.

Najlepšie je, že neexistujú žiadne pravidlá: je to farebná kombinácia, ktorá nie je diktovaná meniacimi sa obdobiami. Tak či už to znamená, že si obujete čierne tenisky na bielej platforme k ležérnym čiernym nohaviciam a bielej blúzke alebo ich zladíte k šatám, je na vás.

Taktiež, biele džínsy vyzerajú elegantne s čiernym úpletom a sú dokonalým príkladom ako používať čistý monochróm.

Zaobstarajte si určite aj biele sako. Ľahko ho skombinujete a využijete na rôzne príležitosti.

Veľmi obľúbený je vzor pásikov, ktorý vám v tomto prípade doplní outfit nesmierne hravým spôsobom.

Krása doplnenia šatníka monochromatickými kúskami v celku znamená nielen to, že bude váš ranný výber outfitu zjednodušený o stresujúce rozhodovanie sa a vymýšľanie kombinácií ale poskytne vám aj dokonalý prehľad a možnosť ľahšieho výberu výraznejších doplnkov.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia:  Pinterest.com
Galéria: Zara, Cellbes, asos.com, Twinset, Zanela.sk, bytove-parfumy.sk,  Engelsrufer, answear.sk