Na modrej záleží alebo 5 vecí, ktoré ste o najobľúbenejšej farbe nevedeli

Vedeli ste o tom, že modrá symbolizuje pokoj, blahobyt, bohatstvo a zároveň patrí k najobľúbenejšej farbe sveta?

 

 

V prípade džínsov hrá prím
Prieskumy ukázali, že každý človek má v priemere sedem kusov klasických modrých džínsov. Modrý variant vyhráva nad všetkými ostatnými už celé desaťročia.

Klikni na obrázok
Klikni na obrázok

Najpoužiteľnejšia farba z farebného spektra
K tmavomodrým odtieňom sa hodí všetko. Výborne ladia s prírodnými, pastelovými, ale aj výraznými odtieňmi. Medzi tie patrí červená, ale hodia sa aj k neónovým farbám, ktoré sú najhorúcejším trendom tejto sezóny.


Farba, ktorá odzrkadľuje prírodu
Viaceré prieskumy ukázali, že modrá sa teší popularite pretože je úzko spätá s prírodou. Modré je nebo, rieky, moria, oceány či niektoré zvieratá. Práve vďaka tomuto je považovaná za jednu z najpozitívnejších farieb, ktorá má na človeka upokojujúce účinky.


Ako ju nosiť?
Výhodou modrej je, že je moderná stále. Patrí k základným tónom, na ktoré sa skvele viažu ďalšie farby. Popularite sa stále tešia nielen námornícke tričká, ale aj obyčajné šaty, či šortky s trakmi z džínsoviny. Doplniť ich môžete aj o extravagantnejší kúsok v podobe topánok. V najnovšej kolekcii v predajniach CCC natrafíte hneď na niekoľko zaujímavých modelov v podobe šľapiek, sandálok, lodičiek či tenisiek. Okrem nich tam natrafíte aj na rozšírený sortiment doplnkov – kabeliek, peňaženiek či trendy okuliare.

Viac módnych inšpirácií nájdete na www.ccc.eu alebo v kamenných predajniach CCC.