Na jar si prečistite obličky

Podľa najnovších správ nemusíme do seba liať kvantá vody. Stačí poldruha až dva litre denne. S týmto množstvom sa uspokoja aj obličky. V druhej polovici zimy  sme im mali dopriať očistnú kúru, ak nie môžete ich podporiť bylinkovými čajmi aj teraz!

Obličky sú párovým orgánom  a tvoria najvyššie položenú časť močového ústrojenstva. Pravá oblička je o trochu menšia a širšia ako ľavá a je aj o niečo nižšie umiestnená. Hlavnou funkciou obličiek je filtrovanie krvi a vylučovanie odpadových látok a nadbytočných tekutín z tela. Obličky regulujú objem a zloženie telesných tekutín vrátane pH krvi. Práve v obličkách sa tvoria niektoré hormóny a hormónom podobné zlúčeniny. Obličky podávajú denne úctyhodný výkon – prefiltrujú 170 až 180 litrov tekutín. Toto obrovské množstvo je nevyhnutné na zachytenie jedov a odpadov, napríklad kyseliny močovej. Živiny a až 99 percent prefiltrovanej vody sa vracia späť, aby malo telo dostatok tekutín a energie.

Zelená bielemu mäsu  
Zbytočne by sme nemali obličky zaťažovať a pridávať im robotu. V prvom rade to znamená obmedziť stravu bohatú na puríny. Najviac purínov obsahuje červené mäso, niektoré strukoviny, niektoré druhy rýb. S malým množstvom purínov si obličky hravo poradia. Zvýšený prísun potravín s vysokým obsahom týchto látok, ďalej sedavý spôsob života, obezita, popíjaní alkoholu, kávy sa podpisujú pod vážne zdravotné problémy. Po určitom čase obličky nestíhajú toxíny zachytávať. Hromadia sa v tele a po čase sa prejavia ako obličkové kamene, piesok, bolestivá kolika a môže dôjsť až k reumatickým ťažkostiam.

Močopudné a protizápalové  
Podľa čínskej medicíny sú obličku centrom motivácie a vôle. Okrem nezdravej výživy ich veľmi oslabuje dlhodobé stresujúce napätie, strach a neistota. Energetická nerovnováha obličiek sa môže prejaviť degeneratívnymi kĺbovými ochoreniami, zhoršenou kvalitou vlasov, ale aj zhoršením sluchu. Oslabená činnosť obličiek sa môže skrývať tiež za bolesťami hlavy a  depresívnymi náladami. Do súvislosti s obličkou sa dáva aj bolestivé koleno bez zjavnej vonkajšej príčiny. Posilniť funkciu obličiek možno reflexnou masážou chodidiel. Odporúčame zveriť sa do rúk skúseného terapeuta. Ďalšou možnosťou sú bylinky na detoxikáciu a posilnenie obličiek. Známou urologickou bylinkou je praslička roľná. Močopudné účinky má brusnica obyčajná. Bylinky sú zväčša súčasťou urologických čajových zmesí, ktoré dostať v lekárňach. Liečivé bylinky sú hodnotnou alternatívnou alebo podpornou liečbou.

phpi1o8tr