Na jar môžete do ulíc pokojne vyraziť v nočnej košeli a župane

Tohtoročné jarné trendy jednoznačne budú vyhovovať všetkým milovníkov poobedných šlofíčkov, nekonečného ranného vylihovania v posteli a všetkým, kto spánok považujú za najvhodnejší druh športu. Šaty náramne sa podobajúce na negližé sa zjavne ešte nevyčerpali a aj túto sezónu sú horúcim trendom číslo jeden. Hovorím sa im aj „slip dress“.  Ako ich nosiť a s čím ich kombinovať?

Spodné prádlo?
Pre niekoho to môže znieť divne, ba až absurdne. Ale všetci milovníci módnych trendov veľmi dobre vedia, že negližé ako hlavný bod outfitu objavili supermodelky v 90-tych rokoch. Hneď potom ako v lesklých slim šatách nápadne pripomínajúcich skôr večerný úbor, ako šaty do mesta, prišli na párty Kate Moss či Naomi Cambell stali sa hitom. Ale málokto sa vtedy odvážil do niečoho takého obliecť. Dnes je však všetko inak.

So sakom a s teniskami
„Slip dress“ rozpoznáte ľahko. Ide o šaty vyrobené s ľahkého lesklého alebo trblietavého materiálu, ktoré majú špagetové ramienka, poprípade detail z čipky.

Aby nepôsobili príliš naho je ideálne ich skombinovať so sakom, pokojne aj s dĺžkou pod zadok. Nič nepokazíte ani tým, ak si k tomu obujete tenisky.

Úbor
Alternatívou oproti „slip dress“ je aj komplet, ktorý nápadne pripomína pyžamo. Ak ho zladíte s momentálne veľmi trendy „papučkami“, ktoré ako prvé predstavil Gucci a okamžite sa stali hitom  a skvele ladia práve s týmto pyžamovým hitom…

Pripravila AVE
Zdroj: www.fashiongonerogue.com, www.vogue.com, www.chaos-mag.com, dentelleetfleurs.com, zoot.sk, pinterest.com