Na JAR by ste mali vlasy pripraviť

Je tu, niekde viac, inde menej, ale je. No príchod jari treba osláviť novým trendovým účesom a extra starostlivosťou o vlasy potrápené chladom. Kľúčom k správnej starostlivosti je vyvarovať sa rôznych chýb, zvoliť si správny ozdravujúci a stylingový prípravok a naučiť sa ho správne používať.

 

Prvým pravidlom zimnej starostlivosti je udržať vlasy „nažive“, až kým nepríde jar, vyššie teploty a priaznivejšie počasie. No a keďže od príchodu vľúdnejších teplôt sme už len kúsok, mali by sme vedieť, ako vlasom dodať lesk a zdravý jarný vzhľad.

Ako správne umývať vlasy

Šetrite ich!
Kaderníci sa zhodujú, že našu hrivu by sme si mali umývať tak často, ako je to potrebné. Zároveň však upozorňujú, že vlasy v zime trpia a rýchlejšie sa vysušujú. Umývať by sme ich teda mali čo najmenej, aby nestratili prirodzený ochranný film a vlhkosť. Najčastejšie ich pod vodou trápte dva – tri razy do týždňa.

Nemrhajte šampónom
To, že si na vlasy dávate priveľké množstvo šampónu, spoznáte tak, že sú ťažké, bez života, lesku a objemu. Zvyknite si používať len množstvo veľké asi ako dvojeurovka.

Nikdy nezabudnite na kondicionér
Kondicionér vyhladzuje vlasové vlákna a zabraňuje rýchlemu vyparovaniu vody z vlasov, štiepeniu, lámaniu a ničeniu vlasov. Preto na jeho primeranú aplikáciu po šampónovaní nikdy nezabúdajte.

 

Po kúpeli ochrana

Zaobstarajte si masku alebo hĺbkový kondicionér a ošetrujte ním vlasy pravidelne raz za týždeň. Budú pružnejšie, zdravšie a lesklejšie.

 

Domáca maska na vlasy s vôňou jari

Zmiešajte 200 gramov rozmixovaných čerstvých jahôd s lyžicou olivového oleja  a jedným vaječným žĺtkom. Naneste na suché vlasy a nechajte pôsobiť 20 – 30 minút. Maska vlasom dodá stratenú vlhkosť a lesk.

Autor: -aka-