Na grilovanie 365 dní v roku

Grilovacia sezóna začala. Slnečné dni nás pozývajú na záhradu či na terasu, aby sme sa stretli s blízkymi a popri debatovaní a zábave si užili aj do chrumkava ugrilované jedlá. Ak hľadáte gril, ktorý oceníte nielen v exteriéri, ale vďaka absencii dymu aj uprostred kuchyne, máme pre vás jeden tip. Tento gril využijete nielen počas slnečných letných dní na záhrade alebo terase, grilovať s ním môžete aj počas daždivej jesene alebo treskúcej zimy. Kdekoľvek, kde máte k dispozícii elektrickú zásuvku.

 

Elektrický gril Orava Grillchef-5 je skvelým pomocníkom na grilovačku pre tých, ktorí nechcú dlho čakať na jedlo a radi si na grilovačke užívajú pohodu. Na rozdiel od iných typov grilov, z elektrického grilu sa zbytočne nedymí a nepotrebujete naň žiadne extra palivo. Gril stačí zapojiť do elektrickej siete, nastaviť optimálnu teplotu grilovania a naložiť na gril všetko, čo vám z grilu chutí. Dostatok mäsa, klobások, syra aj zeleniny sa zmestí na veľkorysú grilovaciu plochu s rozmermi až 50 x 27 cm, aby vaši hostia nemuseli dlho čakať na grilované pochúťky. Grilovacia plocha je rozdelená na hladkú a vrúbkovanú časť so špeciálnou úpravou proti pripečeniu pre jednoduché čistenie. Naraz tak môžete pripravovať grilované ryby, zeleninu, ale aj vajíčka do hamburgerov na hladkej ploche a poctivé kusy steakov na vrúbkovanej časti grilu. Vhodnú teplotu na grilovanie jednoducho nastavíte otočným gombíkom od 60 až do 220 stupňov Celzia. V závislosti od nastavenej teploty sa grilované jedlá môžu pripraviť pomaly a dôkladne na miernej teplote, dajú sa však aj poriadne vypiecť na vysokých teplotách tak, aby ostali vo vnútri šťavnaté. Ak nastavíte teplotu na 60 stupňov Celzia, ostane sa jedlo na grilovacej ploche ohrievať, aby nevychladlo, kým si hostia opäť naberú.

Keby sa počas grilovačky náhle rozpršalo, stačí gril odpojiť z elektrickej siete a presunúť sa s hosťami do interiéru. Z grilu sa totiž nedymí, jedlo tak môžete dogrilovať pokojne aj uprostred kuchyne.

Grilu nechýba praktická miska, do ktorej počas grilovania odkvapkáva masť a olej z grilovaných pokrmov. Grilovacia plocha má nepriľnavú povrchovú úpravu proti pripečeniu, vďaka čomu sa gril ľahko čistí. Stačí ho utrieť papierovou servítkou alebo navlhčenou handričkou s trochou saponátu.

Orava Grillchef-5 kúpite v e-shope značky Orava za odporúčanú cenu 59,90 eur.
www.orava.eu

  1. Pre účasť v súťaži je potrebné uviesť vaše meno, priezvisko, poštovú adresu kam môžeme výhru zaslať, e-mailovú adresu, tel. číslo a súhlasiť s podmienkami súťaže. Následne môžete pokračovať kliknutím na tlačidlo „Začať„.
  2. Po vybraní správnej odpovede kliknite na tlačítko „Dokončiť

Súťaže sa môžete zúčastniť do 29.6.2024. Jeden z vás vyhrá Elektrický gril Orava Grillchef-5, V.

Musíte udať text.
Musíte udať text.
Musíte udať text.
Musíte udať text.
Musíte špecifikovať číslo.
Musíte napísať emailovú adresu.
Musíte špecifikovať číslo.
Musíte vyplniť toto pole.