Myslite na svoje vlasy počas leta! Odvďačia sa vám!

V kozmetickej taštičke nesmie chýbať pleťový krém a telové mlieko s ochranným faktorom. Ešte predtým treba „obehnúť“ niekoľko optík, s cieľom zabezpečiť si kvalitné a trendové slnečné okuliare. Podstatnú časť kabelky zaberá pramenitá voda, ktorá je zárukou hydratácie. Snažíme sa vyzerať dokonale, no zabúdame na veľmi podstatnú záležitosť – starostlivosť o vlasy!

Kvalita vlasov je v letných mesiacoch skúšaná horúcimi slnečnými lúčmi, slanou morskou vodou alebo chlórom na kúpaliskách. Dôsledkom vlastnej nevšímavosti sú suché a rozštiepené vlasy. Napáchané škody sa odstraňujú pomerne ťažko, preto sa snažte venovať maximálnu pozornosť prevencii.

 

Ako sa starať o vlasy počas letného leňošenia?

Pri balení cestovnej tašky nezabúdajte na praktický a originálny módny doplnok v podobe šatky alebo klobúka. Ocenia ho nielen vlasy, ale i oči a pokožka tváre. Pokrývka hlavy by mala byť pohodlná a vzdušná, aby nespôsobovala nepríjemnosti. Praktickosť sa vypláca, v letných mesiacoch to platí niekoľkonásobne. Bezstarostnú pohodu si zabezpečíte zopnutím vlasov do módneho drdolu, prípadne z jednotlivých prameňov vytvorte nápaditý vrkoč.

 

Investícia do kvalitných opaľovacích prostriedkov je rozumná. Podobné pravidlo sa uplatňuje i pri kúpe kozmetiky na vlasy s obsahom SPF, ktoré vlasy chránia pred vyblednutím a stratou vlhkosti.

 

Počas vylihovania na slnkom zaliatej pláži a pohľade na hojdajúce sa morské vlny si spomeňte na ďalšiu dôležitú zásadu. Pri pobyte na slnku je potrebné obnovovať nielen vrstvu opaľovacieho krému, ale aj opätovne ošetrovať vlasy.

Na konci dňa je nutné morskú soľ, chlór a zvyšky kozmetiky odstrániť dôsledným umytím a následne vlasy primerane ošetriť. Neželaných súčastí vo vlasoch sa zbavíte použitím jedlej sódy, ktorá má dominantnú úlohu najmä pri odstraňovaní chlóru.

 

Zmeny vyžaduje aj bežná starostlivosť o vlasy!

Fény, kulmy a žehličky na vlasy sú praktické, no pokiaľ sú vlasy oslabené, snažte sa ich používanie obmedziť na minimum. V žiadnom prípade nepoužívajte horúci vzduch bez predchádzajúceho ošetrenia vlasov ochrannými prípravkami, ktoré sú určené pre fénovanie alebo  vyrovnávanie vlasov.

 

Ďalším obávaným nepriateľom zdravých vlasov je horúca voda. Na oplachovanie vlasov využívajte zásadne vlažnú vodu. Bežný šampón vymeňte za šampón s prírodnými zložkami, ktoré vlasy hydratujú. Absolútne nevhodná je vlasová kozmetika s obsahom alkoholu. Ošetrenie vlasov pri umývaní doplňte o aplikáciu masky na vlasy, do ktorej pridajte niekoľko kvapiek kvalitného éterického oleja. Najdostupnejším je olivový, kokosový alebo jojobový olej. Dobu pôsobenia predĺžte na maximum podľa časových možností. Vhodnou súčasťou bežnej starostlivosti je kondicionér určený na denné použitie, ktorý sa nanáša na suché vlasy kedykoľvek počas dňa.

 

V prípade intenzívnej potreby umývať vlasy dennodenne, využite služby suchých šampónov. Naopak, voda v podobe pitného režimu je nevyhnutnou súčasťou zdravia a vitality počas dovolenky. Vodu ocenia vlasy, pokožka a vnútorné orgány, preto pite, pite a pite!

Obrázok: freedigitalphotos.net, Dynamite Imagery

Archívny článok