Must-have kabelky každej ženy. Máte ich aj vy?

Máte must-have kabelky ?

Kabelka je najlepším priateľom každej ženy. Nie sú len praktickým a štýlovým doplnkom ale stali sa aj neoddeliteľnou súčasťou šatníka každej ženy.
Kvalitná kabelka vydrží roky, preto by ste mali investovať do nadčasových trendov. Predstavujeme vám pár kúskov, ktoré by vám rozhodne v základnej kabelkovej výbave nemali chýbať.

 

Vždy pripravená
Kabelku „shopper bag“ ocení každá nákupná maniačka, pretože sa do nej zmestia všetky drobnosti každodenného života a ešte vám v nej zostane priestor aj na nákupy. Je to nadčasový kúsok, vhodný ako na denné nosenie, tak do práce aj na bežné neformálne udalosti. Zmestí sa vám do nej skutočne veľa vecí a aby uniesla tento nápor, musí byť kvalitne spracovaná. Pri tomto type kabelky je rozumné investovať do prvotriedneho prírodného materiálu akým je koža. Tak máte istotu, že vám kabelka poslúži niekoľko rokov.

 

Praktická
Ideálnou kabelkou na teplé dni, ktorá je posledných pár sezón nesmierne obľúbená, je kabelka „crossbody“.
Je veľmi praktická a ležérna a keďže ju máte zavesenú cez telo, odľahčí vaše ruky a vy sa nemusíte zaoberať tým, kam ju odložíte.
Ocenia ju najmä tie, čo potrebujú mať všetky svoje osobné či pracovné veci hneď pri sebe ale výborne sa hodí aj do mesta, na spoločenské udalosti a akcie.

 

Štýlový spoločníci
Moderné sú túto sezónu naďalej batohy a ľadvinky. Tie sa stali v súčasnosti veľmi obľúbenými náhradami za kabelky. Okrem toho, že sú praktické a trendy, sú variabilné, čiže sa dajú nosiť ako k športovému oblečeniu tak aj k šatám. Túto sezónu prevládajú modely z prírodných materiálov akými sú koža či raffia. Batohy a najmä ľadvinky sa stanú veľmi obľúbeným doplnkom počas letných festivalov,  využijete ich však aj na štýlovú letnú prechádzku do mesta.

 

Na čo sa pri výbere zamerať?
Na záver by sme radi dali do pozornosti zopár faktov o výbere správnej kabelky pre vás. Okrem tvaru aj farby je tiež nesmierne dôležitý materiál. Pravá koža patrí medzi najtrvácnejšie a preto je stále najvyhľadávanejšia. Kožená kabelka vám totiž v šatníku vydrží roky. Okrem svetových značiek si môžete vybrať aj z lokálnych, ktoré patria často krát medzi prepracovanejšie a kvalitnejšie. Medzi ne patrí napríklad aj česko-slovenská Kara, ktorá je na trhu od roku 1948 a medzi jej špecializáciu patria nielen bundy,ale aj kožené kabelky, ruksaky a najnovšie aj nesmierne elegantné ľadvinky.

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografa: pinterest.com
Galéria: Kara, La Femme, Twinset, Pietro Filipi, Stradivarius,