Môžete podnikať aj z vlastného bytu. Potrebujete k tomu ale živnosť alebo s.r.o.

Uspieť na trhu je pre ženy často oveľa náročnejšie. Nedostatok voľných pracovných miest, diskriminácia v rámci pohlaví a neochota spoločnosti prijať ženy za niečo rovnocenné. Samozrejme, že sa pod to podpisuje aj úloha matky, ktorá nás predurčuje len pre jednu jedinú vec, starať sa o rodinu a vychovávať potomkov.

Ani na tom nie je nič zlé, ale niektoré z vás to chcú skúsiť asi aj v inom smere. Uplatniť sa v podnikateľskom prostredí a založiť si vlastnú živnosť alebo s.r.o.. možností je naozaj niekoľko a pre tie z vás, ktoré to láka, tu máme niekoľko nápadov.

Vlastné sídlo spoločnosti priamo v byte
Potrebujete sa na začiatku zapísať do obchodného registra. Meno, názov spoločnosti a jej adresu. To sú jedny zo základných podmienok pre založenie spoločnosti v našej krajine. Vyriešiť to môžete  založením sídla firmy v byte, jednoduchšia voľba pre tých, ktorí ešte nespoznali výhody virtuálnej kancelárie. Potrebujete samozrejme aj súhlas vlastníka nehnuteľnosti, všetko ostatné by malo byť jednoduché.

Okrem toho musíte mať aj počiatočné základné imanie, v prípade živnosti je to lepšie. Sročka má v očiach budúcich klientov zasa oveľa lepšie meno a o počiatočný vklad sa môžete podeliť s vyšším počtom spoločníkov.

Nezabudnite na svojich zákazníkov
Musíte sa k nim nejako dostať, do ich povedomia a pozornosti. Založiť si internetovú stránku je jedna z lacnejších možností, aj tá si ale v priebehu svojej existencie vyžaduje pravidelnú kontrolu.

Ak bude predmetom predaja vašej novo založenej spoločnosti produkt alebo služba, musíte myslieť na spôsob jej predaja. Aby sa všetko dostalo včas a nepoškodené k zákazníkom, určite sa vám zídu kvalitné plastové obálky, rýchla prepravná služba a dobre ošetrené všeobecné obchodné podmienky.

Zodpovednosť nekúpite ale nikde, tá vám musí byť vlastná, rovnako tak aj široké lakte a pevné nervy, ktoré v biznise určite oceníte.