Morská riasa: recept na krásu

Aj keď sa s morskými riasami najčastejšie stretávame v ázijskej kuchyni, ich blahodarne účinky nájdeme aj v odvetví krásy a zdravia. Vedeli ste, že ich na kozmetické účely využívali už v starovekom Grécku, Ríme a Egypte? Obsahujú až 15-krát viac minerálnych látok ako zelenina, a aj preto majú morské riasy mnoho benefitov pre naše vlasy a pleť. Udržujú hrivu zdravú, silnú, hydratovanú a dodávajú jej potrebnú výživu. Riasy tiež obnovujú vlasové bunky a pokožku, vďaka čomu sú vlasy silnejšie a odolnejšie proti ďalšiemu poškodzovaniu. Minimalizujú akné na pleti i alergické reakcie na pokožke, ale hlavne zadržiavajú potrebnú vlhkosť a hydratáciu, a tak pleť zostáva stále mladá a vypnutá.

 

Wakame je riasa bohatá na bielkoviny, horčík, jód, vápnik, železo, vlákninu a ďalšie minerálne látky. Niet divu, že sa radí medzi potraviny s najväčším obsahom živín na svete. Aj práve preto je už po celé generácie v Japonsku podávaná čerstvým mamičkám na rýchle zotavenie po pôrode. Ďalej čistí krv, posilňuje krvný obeh a dokonca pomáha aj pri prevencii a liečbe rakoviny.

Mimo zdravotníckych aspektov zabraňuje nežiaducemu šediveniu našich vlasov a slúži aj na ich správnu regeneráciu po akomkoľvek poškodení. Vyskúšajte jej účinky napríklad v produktoch ošetrujúceho vlasového radu Syoss Repair, ktorý je určený predovšetkým pre suché a poškodené vlasy. Tie dôkladne regeneruje a vytvára ochrannú vrstvu, ktorá vlasy posilňuje. Rad obsahuje šampón, kondicionér, intenzívny balzam a vlasovú masku, ktorú môžete použiť až štyrmi rôznymi spôsobmi. Aplikujte ju napríklad pred šampónom ako balzam na jemnú starostlivosť alebo ako masku po umytí na hĺbkovú výživu. Rovnako ju môžete využiť aj ako nočnú masku, ktorá vlasy intenzívne vyživí.

Zdroj: Marta T.