More v kúpeľni

Afrodita, bohyňa lásky a krásy, sa zrodila z morskej peny. Práve moru vďačila za svoju bájnu krásu. Morská voda, soľ a morské riasy sú totiž ozajstné poklady. Sú plné vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ktoré okrem iného ovplyvňujú kvalitu a vzhľad  pleti.

Už starí Gréci a Rimania dobre vedeli, aké vynikajúce účinky na celkové zdravie ducha i tela má more. Veď aj my sa na dovolenke oddávame absolútnemu relaxu v slanej vode, a domov prichádzame osviežení a pozitívne naladení. Sodík, draslík, jód, bróm, magnézium, kalcium a mangán tvoria základ z množstva minerálov a stopových prvkov, ktoré obsahuje morská soľ. Podobné látky obsahuje aj naša krvná plazma. Zlepšujú mikrocirkuláciu a vyhladzujú pokožku.

Slaný morský kúpeľ
Morskú soľ ako produkt získavame odparovaním morskej vodya vďaka priaznivým účinkom sa morská soľ využíva nielen ako potravina v kuchyni, ale aj v kozmetickom priemysle.Vo veľkom sa morská soľ napríklad používa na prípravu solí do kúpeľa s rôznymi vôňami. Oceňujú sa jej relaxačné a liečebné účinky na pokožku. Dnes je široký sortiment morských solí do kúpeľa, ktoré obsahujú napríklad výťažky z olivového alebo jojobového oleja, karité masla či kakaového masla. Soľ do kúpeľa môže byť prírodná i rafinovaná, ktorá je aromatickejšia. Príjemné sú aj jednorazové šumivé soli do kúpeľa v rozličných tvaroch, ktoré sa vo vode rýchlo rozpustia. Okrem minerálov obsahujú zvláčňujúce látky, ktoré už počas kúpeľa vyživia pokožku. Horúci kúpeľ pokožku aj prekrví, a má tiež priaznivý vplyv na zvýšenie obranyschopnosti organizmu.

Elixír aj na chudnutie
Vysoká koncentrácia minerálov blahodarne pôsobí na stav kože, čistí ju, osviežuje a regeneruje. Po ošetrení morskou soľou bude pokožka svieža a pevná. Kúpeľ s morskou soľou je skutočný elixír pre telo, ktoré vie minerály bez problémov prijať, lebo póry v pokožke sú otvorené. Magnézium viaže vlhkosť, draslík zvyšuje prísun kyslíka, vápnik upokojí začervenanú pokožku. Morská soľ dokáže zásobovať telo vlhkosťou a je ideálna na masáže problémových oblastí. Nie každý však vie, že podporuje aj redukovanie tuku. Práve preto je veľmi vhodným doplnkom anticelulitídového programu. Minerály, ktoré sa v nej nachádzajú, majú totiž výrazný vplyv na prekrvenie pokožky. Hydratuje pokožku a je skvelým pomocníkom pri masážach problémových partií, je ideálna na telový peeling najmä v oblastiach postihnutých celulitídou.

Príjemný píling
Píling je doplnková metóda liečby akné, keratóz, pigmentových škvŕn a na omladzovanie pleti. Píling s morskou soľou odstráni odumreté bunky pokožky, čím umožní pokožke opäť dýchať, vytvorí sa priestor pre rast nového povrchového tkaniva. Doprajte si píling z morskej soli aspoň trikrát do týždňa a pozitívne účinky sa dostavia už po pár týždňoch používania. Pokiaľ však máte suchú pleť, nemali by ste to s morskou soľou preháňať. Vysušuje totiž vrchnú vrstvu pokožky, hoci paradoxne zároveň kožu aj zásobuje vlhkosťou v jej spodných vrstvách. Pílingové ošetrenia sa však neodporúčajú pri autoimunitných chorobách, v tehotenstve, pri opakovaných herpesoch, pri liečbe derivátmi vitamínu A, po slnečnej expozícii, pri akomkoľvek kožnom ochorení a akútnom ochorení a liečbe. V týchto prípadoch treba jeho používanie konzultovať s lekárom či kozmetičkou.

Osviežuje i lieči
Umývanie celého tela chladnou vodou s morskou soľou je osviežujúce, zbavuje únavy. Horúci kúpeľ vo vode s morskou soľou zas prečistí celý organizmus. Teplá voda otvorí póry a tie môžu lepšie absorbovať účinné látky z kúpeľa. Kúpeľ s morskou soľou zlepší cirkuláciu krvi, posilní imunitný systém, priaznivo vplýva na dýchacie cesty pri nádche a prechladnutí. Morská soľ sa odporúča aj ľuďom postihnutým psoriázou. Vytvorte si teda s morskou soľou a s prípravkami z nej more v kúpeľni a relaxujte. Morská soľ sa postará o to, aby telo natankovalo dôležité minerály a vyplavili sa z neho škodlivé látky. Tento elixír ničí aj baktérie, ktoré sú zodpovedné za akné, a tak efektívne bojuje s vriedkami a hnisavými vyrážkami. V rozpustenej morskej soli namočenú vatu prikladajte na postihnuté miesto a za tri dni nebude po vyrážke ani stopy. Krémy, masky a telové mlieka, obsahujúce morské riasy, planktón a morskú soľ fungujú ako kokteil plný energie a excelentné zásobovače vlhkosti, ktoré napínajú pokožku a zároveň redukujú tvorbu vrások, vznikajúcich pôsobením voľných radikálov. Výživné látky stimulujú mikrocirkuláciu a zlepšujú funkciu kože.

Zdroj: Klementína