Monika Bagárová vidí svojú budúcnosť v spievaní a móde

Monika Bagárová

Monika Bagárová spojila sily a hlas s Matějom Vávrom a na svete je spoločná pieseň „ŽÍT TU CHVÍLI“,  a aby to nebol len rádiový, ale aj vizuálny song, rovno k nemu natočili videoklip. Funk popová tanečná skladba vznikala pod osvedčenou producentskou taktovkou Martina Šrámka a Andreja Hrušku z LittleBeat štúdia, ktoré produkuje hudobnú tvorbu Celeste Buckingham a Matěja Vávru, ale samozrejmeaj mnoho ďalších intepretov. S Monikou, ktorá navštívila Bratislavu,  sme sa stretli v peknom počasí na terase istého hotela, kde ochotne zodpovedala na naše zvedavé otázky.

Monika, ako sa ti páči v Bratislave?
Veľmi, chodím sem rada, mám tu množstvo známych a kamarátov, rôzne spolupráce a dnes k tomu všetkému krásne svieti slniečko, dúfam, že neprekážajú slnečné okuliare, takže čo viac si môžem priať?

Ty si pekne rozcestovaná, baví ťa to neustále premiestňovanie sa medzi Českom, Slovenskom, okorenené New Yorkom, kde máš lásku?
Patrí to k mojej práci, ktorú milujem, takže to milujem rovnako ako spievanie, ktoré ma napĺňa.  V aute, keď som sama, využívam čas na premýšľanie a ešte stále ma veľmi baví aj fotenie, rozhovory, ktoré k mojej profesii patria, takže všetko si to tak užívam.

Ako ste sa dali dokopy s Matějom, človek by očakával, že dá duet s Celeste?
Skladba bola hotová  a potrebovali sme text, oslovili sme viacerých, Matějov mi sadol najviac a keďže sa nám tam hodil rap, tak sme ho poprosili, nech to aj zarepuje.

Čím ťa zaujal práve tento text?
Moderný, je naozaj moderný a má tendenciu osloviť mladých ľudí, Matěj vie, ako na nich a čo na nich platí.

Bude na albume, ktorý pripravuješ aj táto pieseň?
Nie. Album bude zameraný úplne inak, cover verzie, ktoré ma ovplyvnili, texty v angličtine a v septembri ma čaká maturita.

Vysoká?
Nie, z domu sú tlaky, ale ja určite momentálne  nie. Možno neskôr.

O generáciu,  a možno aj o dve starší intepreti hovoria, že mali úspech aj preto, lebo  mali skvelý autorský tím okolo seba. Vaša generácia je špecifická tým, že píše hudbu, texty, ktoré si sama  aj zaspieva…ako to vnímaš, nerozptyľuje príliš speváka, keď robí všetko?
Podľa mňa je úžasný ten proces tvorby, od prvej noty alebo slovíčka ako sa to rodí, ale samozrejme neodsudzujem spevákov, ktorým robí piesne niekto iný. Je to individuálne a každý by to mal robiť ako to cíti, vtedy to má zmysel a aj úspech. Sama by som to chcela vedieť, lebo naozaj nie je jednoduché nájsť autorov, s ktorými si sadnete, ktorí sa vedia vžiť do toho,  čo chcete svojmu publiku povedať, ukázať. Nájsť dobrého producenta, ktorý to zastreší…

Rada spolupracuješ s mužmi…
Naspievala som pieseň s Robom Opatovským, teraz s Matějom, chystám sa spievať s Lachom, myslím, že je fajn, keď sa ľudia spoja a niečo spolu vytvoria.

K speváčkam jednoznačne patrí pekné oblečenie, nie každá však dostane možnosť vytvoriť vlastnú kolekciu. Tebe sa to podarilo…
Odmalička som sa rada fintila, ako každé dievča, ale naplno sa to prejavilo počas spoznávania sa s Lukášom Macháčkom, ktorý mi robil stylistu a navrhoval a stále mi navrhuje oblečenie. Spolu sme vytvorili kolekciu, ktorá je športovo-elegantná, čiže môj štýl, je to vo farbách, ktoré nosím a milujem – takže béžová, čierna, šedá, khaki – čiže zemité, nadčasové farby, ale naviac je tam ružová. Okrem toho,  je to unisex záležitosť, takže pre mužov aj pre ženy.

V Prahe máte už aj kamennú predajňu, neplánujete expandovať aj do Bratislavy?
Hľadáme priestor, akonáhle bude, už aj sme tu (úsmev), dohovorené máme už aj Brno a postupne hľadáme ďalšie mestá.

Priateľa máš v New Yorku, plánuješ sa so svojou módou presadiť aj tam?
Zatiaľ tieto ambície nemám. Robím tam hudbu a módu do toho nepletiem.

Nosíš na vystúpenia výhradne svoje modely?
Sme na trhu krátko a nie je toho toľko, aby stačilo, ale plánujem, že to bude tak a budem svoju módu prezentovať na svojich vystúpeniach.

K oblečeniu patria doplnky – šperky, kabelky, do budúcna budeš tvoriť aj tieto veci?
To mi ani nenapadlo, takže skôr nie. Hudba a oblečenie mi úplne stačia. Aj keď je pravda, že som jeden prsteň navrhla. Spolupracovala som s jednou firmou, kde som dostala ponuku navrhnúť  diamantový prsteň a oni ho vyrobili.  A vraj sa aj páčil.

Sama máš rada drahé šperky?
Nie, zatiaľ si vystačím s kruhovými náušnicami, ktoré sú pre mňa typické už niekoľko rokov a k tomu jeden dva veľmi jemné prstene, ktoré dám dolu, ak mám retiazku. Nie som za to, aby som bola ovešaná šperkami. Ale “fičím“ na kabelkách a topánkach, postrádam však doma tričká a blúzky, ale hádam mi to teraz vyjde, keď mám vlastnú kolekciu.

Pripravila Anna Olvecká