Moja prvá exotická dovolenka – zvolila som si thajskú Pattayau.

Keď som premýšľala kam sa do exotiky za ušetrené peniaze vydať, Thajsko bolo pre mňa jasnou voľbou. Dlhšie som však zvažovala ktorú oblasť si v Thajsku vybrať. Destinácií je v Thajsku nespočet a určite ich v budúcnosti navštívim viac. Chcela som aby moja dovolenka bola čo najviac pestrá, zároveň som sa však nechcela zdržovať dlhými presunmi. Nakoniec som teda vybrala Pattayu a jej okolie. V poslednej dobe som o Pattayai počula len samé chváli tak som si to chcela vyskúšať na vlastnej koži.

Hneď po prílete som nemohla inak ako sa ísť zregenerovať  na pláž. Vybrala som si Jomtien beach, ktorá je v Pattayi právom obľúbená.  Pláž upratujú každý deň, takže okrem toho, že je pokojnejšia ako sľubovali recenzie, je aj čistá.  Obávala som sa, že pláž, ktorá nie je v centre diania nebude mať veľký výber reštaurácií, ale našťastie tomu tak nebolo. Reštaurácií, kaviarní či barov je tu dosť, takže som si vždy prišla na svoje. Navyše tu môj milovaný mladý kokos bol ešte o polovicu lacnejší ako v meste, takže som si ho do sýta užívala.

Už od detstva milujem vodné parky a na každej dovolenke som musela vždy nejaký navštíviť. Ramayana Water Park na fotkách vyzeral úžasne, doslova som sa ho nemohla dočkať. Bol to úžasný deň. Do parku som sa vydala cez víkend, napriek tomu nebol preplnený. Všade bolo krásne čisto a cítila som sa tu veľmi bezpečne. Plavčíci dávajú na vás pozor na každom kroku. Ramayana Water Park je V Pattayi ešte stále celkom novinkou, niektoré atrakcie sa ešte dokončujú, avšak nijak to neuberá na jeho veľkoleposti. Zábavu si užijete naplno celý deň, a prekvapivo aj ceny občerstvenia sú tu prijateľné.

Výlet a prechádzku v Nong Nooch Tropical Botanical Garden som si nechcela nechať ujsť a spravila som dobre. V blízkosti kvetín sa mi vždy podarí upokojiť moju myseľ. Záhrada je nádherná, okrem typických ázijských záhrad v nej môžete obdivovať tiež krásnu zbierku orchideí, francúzsku záhradu, vtáčie voliéry, kaktusový park či dom motýľov. Záhrada mi ale okrem upokojenia mysle ponúkla eště oveľa viac. Kultúrny program zahrňuje napríklad program so slonmi, ktorý bol pre mňa fascinujúci. Sloníky si za malý poplatok môžete aj nakŕmiť, v ten moment sa pre mňa deň v tejto botanickej záhrade stal dokonalý.

Thajsko - Pattaya

K preskúmaniu thajského náboženstva a tradícií som si v Pattayi zvolila Sanctuary of Truth (Prasat Sut Ja-Tum) a návštevu Big Buddha. Sanctuary of Truth by určite mala byť „must see“ atrakcia pre každého kto sa Pattayu rozhodne navštíviť. Je to neskutočne krásna stavba, ktorá sa ani slovami nedá opísať. Úžasná rezbárska práca, ktorú musí obdivovať každý. Detaily tak prepracované, až sa vám z toho tají dych. Návštevu Big Buddha najlepšie popíšu dve slová. Veľký zážitok. Budhizmus a pokora na vás dýcha zo všetkých strán. Samozrejme najväčší počet návštevníkov tvoria veriaci, ale aj keď budhistom nie ste pocit mieru a pokoja vo vás tá atmosféra vyvolá. Zlatý Budha vás navyše odmení aj krásnym výhľadom na celé mesto a pláž Jomtien.

Bohužiaľ som v Thajsku, v Pattaya mohla stráviť len týždeň, ale už dnes viem, že a sem budem musieť vrátiť a preskúmať všetko ostatné čo som pri mojej prvej návšteve nestihla. Určite je v Ázií nepreberné množstvo destinácií kam sa vydať,  ja však nikdy nebudem ľutovať, že mojou prvou exotickou dovolenkou bola v Thajsku oblasť Pattaya.

Autor: Petra Kameníková