Modrá je dobrá a tento rok bude ešte lepšia!

Spoločnosť Pantone každý rok určuje farbu, ktorá sa stane farbou roka. Jej názor je rešpektovaný v celom svete a samozrejme aj v tom módnom. Zatiaľ čo v minulom roku hviezdila jemná koralová, v magickom roku 2020 to bude Classic Blue. Krásna, výrazná a jednoduchá farba, ktorú je ťažké neľúbiť.

Najlepší priateľ
Táto jednoduchá farba bez príkras je skutočným evergreenom. Ťažko sa mi verí, že by ju niekto nemal rád. Na palete ju nájdete medzi základnými farbami medzi červenou, žltou, zelenou a samozrejme čiernou a bielou. Classic blue je krásny chladivý jednoduchý odtieň, ktorý je synonymom pokoja, sebavedomia a stability. Jej elegancia spočíva práve v jej jednoduchosti.

Dôveryhodná a na každú príležitosť
Farba tejto konkrétnej modrej evokuje oblohu za súmraku a teda sa nám spája s niečím čo vidíme každý deň. Preto rovnako ako v nás, tak aj v ostatných ľuďoch vyvoláva pocit dôveryhodnosti. Pokiaľ sa chystáte na pohovor je práve táto farba ideálnou voľbou. Či už vo forme kostýmu alebo puzdrových šiat  vás táto farba určite nesklame.

Ako ju kombinovať?
Modrá farba vo všeobecnosti patrí medzi veľmi vďačnú farbu. Nielenže svedčí každému, ale je veľmi jednoduché ju aj kombinovať. Ja osobne milujem kombináciu classic blue so sivou. Je to trochu prekvapivá, ale mimoriadne efektná kombinácia. Inak je veľmi trendy kombinovať farbu aj tón v tóne, čiže sa do modrej môžete obliecť od hlavy po päty a v rôznych odtieňoch. A ak si netrúfnete tak skúste túto sympatickú farbu vyskúšať aspoň v doplnkoch – určite vás nesklame.

Zdroj: AVE
Foto: pinterest.com