Módny hit sezóny: Zabudnite na pochmúrnu jeseň a privítajte farby!

Jeseň už dávno nie je len o tlmených, zemitých farbách padajúceho lístia. Havne túto jesennú aj zimnú sezónu sa môžeme tešiť na obzvlášť sýte farby, ktoré  oživia aj tie najponurejšie jesenné dni. Leto tak prechádza do jesene aj zimy v plynulom slede štýlových a výrazne farebných kúskov.

 

Farebná bunda, sako, alebo kardigán
Akonáhle sa vonku čo i len trošku ochladí, má väčšina z nás tendenciu skĺznuť do tmavých, tlmených  farieb. Sú síce ľahko kombinovateľné a pristanú každému, avšak túto jeseň radšej zabudnite na hnedú a šedú sa radšej sa poriadne vyfarbite.  Napríklad pomocou takého výrazného, farebného kabáta. Z farieb vyskúšajte sezónny hit, výraznú brazílsku zelenú, alebo žltú, alebo aj ich kombináciu. S pridávaním farebných kúskov môžete začať postupne ať kým farby celkom neovládnu váš šatník. Prvé pracovné dni oživte zeleným sakom, víkendy zase oversize kardigánom.  A keď sa vonku poriadne ochladí pridajte do vášho šatníka štýlovú páperku s farebným odleskom.

Farebné šaty do práce
Jedným zo základných modelov, ktoré by vám v jesennom šatníku nemali chýbať, sú šaty v žiarivej farbe. Na jeseň vyskúšajte výrazné vzory v sýtych zelených a modrých odtieňoch. Zo strihov prevládajú tuniky a košeľové strihy. Sú totiž dokonale variabilné nosiť ich môžete aj ako oversize top.

Viacfarebné košeľové šaty v zaujímavom asymetrickom strihu sa dajú takisto veľmi efektne  doplniť o opasok, ktorý vám krásne zvýrazní pás a zároveň opticky zúži postavu.

Pleteniny
Prechodnému počasiu, ale aj chladivej zime  jednoznačne prajú pleteniny.Dobrou správou je, že tento rok návrhári predstavili krásne výrazné farby. Sveter sa tak mení z ťažkopádného jesenného prvku na štýlový a moderný kúsok. Nosia sa krátke vzorované svetre, roláky, kardigány aj maxi svetre, ktoré práve v prechodnom počasí nahrádzajú kabáty.Pleteniny noste s elegantnými nohavicami a lodičkami do práce, ale tiež s džínsami a teniskami,  na sobotňajší obed v meste.

Farby a vzory sú túto sezónu naozaj výrazné, keď im však prídete na chuť zistíte, že aj pochmúrny jesenný deň môže byť plný slnka.

Fotografie: Marc Cain, mClasse.sk