Módne trendy Zima 2022-2023 z prehliadkových mól, časť II.

Od midi sukne, umelej kožušiny, maxi obleku, kravát pre ženy, sexy čiernych podprsenkových šiat, objemných vrchných odevov, horúcej ružovej, diamantového pásu, cez nové večerné oblečenie až po korzet: objavte trendy Zimy 2022-2023 z prehliadkových mól.

 

Móda z New Yorku, Londýna, Milána a Paríža ohlásila návrat k základom štýlu a hitom sa stalo biele tielko, ktoré sa stretlo s hyperženskosťou večerných šiat a silou štruktúrovaného korzetu. Tejto zime kraľuje radostná chromatická paleta s fialovou a červenou.

Umelá kožušina

Čoraz viac módnych značiek sa vzdáva kožušín zo zvierat v prospech zodpovednejších variantov. Túto zimu hľadajte objemy a prirodzenú paletu farieb.

Michael kors, Stella mcCartney, Saint laurent

 

Korzetové plesové šaty

Keď sa grafická sila korzetu s technickými akcentami stretla s plynulosťou a zmyselnosťou plesových šiat, zrodil sa trend, ktorý nám ukazuje nový druh súčasnej ženskosti.

Gucci Balmain, Dior

Punk

V súlade s punkovým trendom je túto zimu módny tartan v patchworkovom štýle, ostré línie a kovové pracky.

Rokh, Marine serre, Burberry

 

Maxi nadrozmerný oblek

Z móla hlásia aj koncepčnejšie looky s nadrozmernými a objemnými siluetami.  Nadrozmerné kabáty a sivé saká sú jednoducho nevyhnutnosťou.

Prada, LouisVuitton, Sacai

 

Dámske kravaty

Náš šatník si túto zimu požičia aj niektoré mužské prvky ako pruhované oversized obleky a kabáty, biele tielka a kravaty.


Rokh_LuoisVuitton_Sportmax

 

Búrlivé dvadsiate roky

Art Deco akcenty, boa a trblietavé detaily oživili túto nostalgickú éru. „Roaring Twenties“ sa vrátili späť prostredníctvom večerných šiat na vrchole elegancie.

Giogio Armani,  Philosophi di Lorenzo, Chanel

Domina

Na prehliadkových mólach dominovali totálne vinylové vzhľady, šaty, topánky, latex a korzety.

Alaia, Ambush, Courreges

Motorkár

Motorkárske prvky predviedli značky  Alexander McQueen, Dior a Coperni: motorkárska bunda, rukavice, sukňa s viacerými vreckami a kožené pretekárske potreby – to jednoducho musíte mať !

Alexander McQueen, Dior, Coperni

Mikrosukne

Mini, mikro, nano… Sukňa sa objavila vo verziách XXS u značiek Courrèges, Diesel a Miu Miu.

Courreges, Diesel,  Miu miu

Obrázky: getty images, pinterest, Vogue
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com