Móda Woodstocku – inšpirujte sa festivalom, ktorý zmenil svet

Festivalová móda a deti kvetov

Najväčší z festivalov, vďaka ktorému sa láska a mier rozšírili do celého sveta sa konal pred 50 rokmi v roku 1969. Zahviezdili na ňom interpreti ako Joni Mitchell, Janis Joplin, ale aj gitarová legenda Jimi Hendrix.

Woodstock bol nielen najväčším hudobným festivalom svojho druhu, ale zároveň určil trendy, ktoré na festivaloch pretrvávajú dodnes. Okrem prvého podujatia, ktoré dokázalo spojiť hudobné hviezdy z celých Spojených štátov a Spojeného kráľovstva, sa stalo taktiež prvým festivalom s najmasovejšou účasťou. Festival Woodstock navštívilo neuveriteľných 50 000 ľudí.

Festivalová móda a deti kvetovFestivalová móda a deti kvetov
Nocovanie v stane, dodávke či pod holým nebom považujeme dnes za festivalovú samozrejmosť. Bolo to však práve hnutie Hippies, ktoré takýmto anarchistickým prebývaním demonštrovalo slobodu, rovnosť a solidaritu za pomoci lásky. Nepotrebovali haly, hotely ani kluby, ale stačila im zelená lúka.

Festivalová móda priniesla závan farieb, vzorov, kvetinových maxi šiat či legendárnych zvonových nohavíc. Núdza nebola ani o najrôznejšiu obuv – dreváky, sandálky, členkové topánky, vysoké čižmy. Tí odvážnejší neváhali kráčať naboso.Festivalová móda a deti kvetov

Vďaka festivalu Woodstock sa móda hnutia Hippies dostala do celého sveta a pacifistické odmietanie násilia sa u mnohých stalo zmyslom života. Deti kvetov sa však nevyhraňovali len voči vojne, ale odmietali aj rasizmus či odlišné správanie na základe pohlavia.

Na festivale, ktorý spájal ľudí, vystúpili mnohí interpréti. Medzi nimi aj jedna z najväčších speváčok všetkých čias – Janis Joplin. Pre ikonu bola charakteristická kvetová móda a zovňajšok, ktorý vyvolával dojem, že nie je speváčkinou prioritou. Čo sa však nemenilo, bola jej obuv. Celý život bola verná našuchovacím sandálikom na nízkom podpätku a tmavým členkovým čižmám.

Nezáleží na tom či sa tento rok chystáte na Pohodu, Colours of Ostrava či Grape. Spomeňte si na hviezdy Woodstocku a vzdajte im hold módnym doplnkom. Napríklad v podobe štýlovej obuvi. Inšpirujte sa výberom v predajniach CCC alebo na www.ccc.eu

Zdroj: Simona P.

Klikni na obrázok

 

Klikni na obrázok

 

 

 

 

Festivalová móda a deti kvetov