Mista má prvý singel v slovenčine „Deň s Tebou“, štartuje ním novú umeleckú éru!

Očarujúca a talentovaná Mista nahrala prvú slovenskú skladbu a ohlasuje ňou začiatok novej éry vo svojej tvorbe! Singel „Deň s Tebou“ je o tom, v akej fáze života sa mladá umelkyňa nachádza. Podobne ako mnohí jej priatelia a známi si stále častejšie uvedomuje, že naháňať sa za prácou nie je tým, čo od života očakáva. Najšťastnejšia je, keď má pri sebe blízkeho partnera, s ktorým môže vychutnávať radosti aj starosti bežného života. Autorkou hudby k songu je sama Mista a jej manžel Stano Šimor, text jej napísal Vlado Krausz. V novej pesničke počujete Mistu nielen spievať, ale aj hrať na husliach. Mista doteraz spievala v angličtine, ale piesňou „Deň s Tebou“ štartuje novú slovenskú éru. Odteraz chce tvoriť len v rodnom jazyku.  

Slovenská hudobníčka, ktorá žije v Prahe, Mista má nový singel „Deň s Tebou“. Je to jej prvá skladba v slovenčine, doteraz totiž spievala len v anglickom jazyku. Hudbu k temperamentnému songu zložila sama Mista so Stanom Šimorom, text napísal Vlado Krausz.

„V poslednom období sa stále častejšie stretávam s ľuďmi, pre ktorých už nie je hlavná životná hodnota hnať sa za prácou a zarábať stále viac peňazí. Ale chcú mať pri sebe blízkeho partnera, ktorý im rozumie a s ktorým môžu zdieľať radosti aj starosti bežných dní. Na tento podnet vznikla aj moja nová skladba „Deň s Tebou“. Je o tom, aké krásne je v živote nebyť sám,“ vysvetľuje Mista.

V novej pesničke počujete Mistu nielen spievať, ale aj hrať na husliach. Okrem toho, že zo skladby cítiť, v akom osobnom rozpoložení sa dnes mladá hudobníčka nachádza, začína ňou aj novú profesionálnu éru. Po doterajšej tvorbe v anglickom jazyku sa Mista rozhodla spievať už len v slovenčine.

„Je to môj rodný jazyk, vždy mi bude najbližší. Každý hudobník sa časom vyvíja a má potrebu posunúť sa ďalej. Pre mňa je nahrávanie nových skladieb so živými nástrojmi a s kapelou návrat k tomu, čo som robila celý život, ešte počas štúdia na konzervatóriu a VŠMU. Singel „Deň s Tebou“ je predzvesťou nového albumu, na ktorom už aktívne pracujem. Vyjde ešte pred letom 2017, na čo nadviažu aj koncerty s novým programom. Celý album bude spievaný v slovenčine, veľmi sa z toho teším. Mám hotových už sedem skladieb a ďalších sedem je v štádiu tvorenia, “ dodáva sympatická Mista.

Talentovaná umelkyňa očarila už aj najväčšie hudobné esá v Česku a na Slovensku! Je rada, ak si môže zahrať a zaspievať s ľuďmi, ktorých si profesionálne váži.

„Počas vystúpenia hrám aj na husle. Veľmi ma baví kombinovať rôzne nástroje a využívať ich priamo na pódiu, nielen v štúdiu. Na mojich koncertoch hosťuje aj gitarový mág Henry Tóth. Jeho hra na gitaru a improvizačné sóla sú nevyčerpateľný zdroj inšpirácie,“ uzatvára Mista.

Mista, vlastným menom Soňa Šimorová, má za sebou klasické hudobné vzdelanie. Vyštudovala konzervatórium a potom Vysokú školu múzických umení v Bratislave. Po 20-tich rokoch pravidelného cvičenia na husliach a na klavíri sa však rozhodla pre radikálnu zmenu. Ako sama vraví, chcela si tak zachrániť duševné zdravie. Presťahovala sa do Česka a z klasickej hudby presedlala na pop. Kariéru speváčky odštartovala v lete 2011 prvým singlom „Rock It (United)“, ktorý sa stretol s veľkým ohlasom. Rovnaký úspech dosiahla i s ďalším songom „Never Hide“, ktorý jej otvoril dvere aj do zahraničia. Vďaka následnej ponuke na spoluprácu s nemeckým vydavateľstvom A45 vyšiel v roku 2012 hit „Ca$h Out“. V tom istom roku Mista vydala aj prvý sólo album „SHOW ME“, s ktorým absolvovala trojmesačné turné v Ázii a Európe. V roku 2013 a 2014 vydala ďalšie celoplošne hrané singli „Feel the breze“ a „Go wild“, ku ktorým mala turné po kluboch s americkou speváčkou Keshou. S novým singlom „Catwalk fever“ odštartovala Mista začiatkom leta 2015 koncertovanie s kapelou. Singel sa dostal na 13. miesto oficiálnej nemeckej POP CHART. Všetky informácie o hudobníčke nájdete na: www.mistamusic.com, www.mistafashion.com alebo www.facebook.com/mista.singer.