Miriam Hamzová – Oblastná riaditeľka odboru siete Allianz SP

Hľadáme správne cesty v poisťovacom bludisku. Sympatická Miriam Hamzová je ďalšou riaditeľkou v sérii našich rozhovorov s pracovníkmi spoločnosti Allianz – Slovenská poisťovňa a pôsobí v Nitre.

Vaša oficiálna funkcia znie – manažérka z rezortu životného poistenia. Predstavte našim čitateľom tento rezort.

Trošku vás poopravím- pracujem ako oblastná riaditeľka na odbore životnej siete. Našou prácou je pomáhať ľuďom chrániť ich životnú úroveň pred rizikami, ktoré im denne ohrozujú ich príjem a príjem ich rodiny. Zároveň poskytujeme osobný servis a starostlivosť našim klientom.

V spoločnosti AllianzSP sa vaše meno spája s úspechom, takže čo znamená v praxi úspešná manažérka z rezortu životného poistenia?

Slovo úspech by som obrazne opísala ako bludisko plné nástrah a prekážok. Aby ste sa z neho dostali je potrebné kráčať krok po kroku, byť trpezlivý, vytrvalý, mať svoj cieľ a plán ako ho dosiahnuť, všímať si okolie a ľudí okolo seba, neustále sa vzdelávať a hľadať nové možnosti v tomto biznise. Mojou každodennou prácou je pomáhať mojim kolegom obchodníkom a manažérom ukázať im a nájsť tú správnu cestu v ich poisťovacom bludisku, vychovávať z nich špecialistov a odborníkov na životné poistenie, ktorí svoju prácu robia srdcom a starajú sa o svojich klientov.

Prečo je životné poistenie dôležité a čo to vlastne je?

Je to prostriedok na udržanie si vlastnej dôstojnosti a dôstojnosti rodiny v čase, keď prichádza k vážnym nečakaným životným situáciam, akou je choroba, úraz, smrť. Keď sa stretávam s nováčikmi, ktorí začínajú pracovať v tomto biznise, vysvetľujem im poistenie podľa jedného výstižného citátu: „Životné poistenie je ako padák. Ak ho nemáte vtedy, keď ho potrebujete, nebudete ho už nikdy potrebovať.“

Podľa čoho sa má človek orientovať, aby uzatvoril správne a vhodné životné poistenie?

V prvom rade je potrebné sa obrátiť na odborníka v rámci životného poistenia, ktorý klientovi doslova „ušije“ poistenie na mieru podľa jeho potrieb a potrieb jeho rodiny a dá mu ten správny „padák“ na jeho chrbát. Netreba však zabúdať na to, že počas života sa priority a potreby človeka menia, preto si treba jednotlivé služby počas trvania poistenia prehodnocovať a prispôsobovať aktuálnemu stavu človeka.
Váš život určite nie sú len zmluvy a čísla. Keď potrebujete vypnúť, čo vás dokáže odpútať d práce?

Vždy to bola dobrá kniha. V poslednom období je to príroda, les a začala som sa venovať poľovníctvu. Asi je to vekom, ale napriek množstvu energie, ktorú v sebe mám, dokážem hodiny tíško sedieť, nasávať energiu z lesa a pozorovať zver.

Hovorí sa, že ženy si najlepšie oddýchnu pri nákupoch – ženské rozmary sa vás dotýkajú – kabelky, topánky, skvelé parfumy – čo vám urobí radosť?

Určite nejaký pekný doplnok, alebo nové oblečenie ma potešia, ale musim nakúpiť rýchlo. Nepatrím k ženám, ktoré strávia v nákupných centrách hodiny a hodiny. Veľmi rada cestujem a spoznávam nové krajiny a vtedy si vždy nájdem čas na nákup pre seba. Časom, keď doma pozriem do skrine, spomeniem si na krajinu, v ktorej som si vec kúpila.

Váš vzťah k filmom, divadlu, hudbe – aké žánre, máte na to dosť času?

Na dobré divadelné predstavenie, alebo muzikál sa vždy snažím nájsť si voľný čas. Keď to nevychádza cez týžden, tak aspoň počas víkendov. Podobne to platí aj o kine. Sme dobrá partia známych, radi strávime piatkový večer v kine a potom „pokecáme“ niekde v kaviarni. No a čo sa týka hudby-mám veľmi rada slovenské kapely Desmod a IMT Smile a rada chodím na ich koncerty.