Milo Kráľ Band pokrstil debutové CD Milo Kráľ Band

Sympatický Erik Halada – alias Milo Kráľ – z Búrlivého vína, sa svojím najnovším počinom obvjavil na slovenskej hudobnej scéne s partiou nazvanou Milo Kráľ Band, aby nám predstavil koncertom svoj debutový album.

V Mestskom divadle POH v Bratislave sa celá sláva začala o 19.00 hodine premietaním absolventského filmu herca, ktorý medzi nakrúcaním viacerých seriálov, dabovaním a účinkovaním dokonca v niekoľkých divadlách, stihol vyštudovať réžiu. Film Koncert, v ktorom účinkujú Dano Heriban, Marek Geišberg, Ondro Kovaľ a Iveta Pagáčová, hovorí o kapele, ktorá sa snaží o umenie, ale ocitá sa v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Napriek nie ružovej situácii, ktorú spôsobuje neschopnosť šéfa kapely vnímať realitu, vzniká humorný pohľad na cestu-necestu jednej skupiny. Po tomto satiricko-smutnom úvode na javisko divadla nastúpila skutočná kapela, ktorá predviedla svoje skutočné hudobné umenie, šmrncnuté divadelným herectvom speváka Mila Kráľa a speváčky Barbory Švidraňovej.

Ako vníma CD práve Barbora Švidraňová? „Som nesmierne šťastná, že Milo sa do toho pustil s chuťou a vehementne, pretože sú to naozaj krásne skladby a zaslúžia si byť na albume, dostať sa k poslucháčom a nehovorím preto, že som súčasťou kapely. Sú to nie obyčajné piesne, ale veľké príbehy, veľmi pekne spracované a zaranžované. Milo si splnil sen a ja sa teším s ním.“

49 (1)
Barbora sa netají tým, že spievala odmalička a spev ju posunul k herectvu. Ako a prečo sa Milo Kráľ stal spevákom? “Ja sa za nejakého speváka nepovažujem, spievam len tak „herecky“, takže u mňa je to skôr z núdze cnosť a rád svoje spevácke party v kapele prenechám niekomu schopnejšiemu“ – hovorí skromne Milo Kráľ. „U mňa skôr ide o komponovanie hudby a to vzišlo z mojej lenivosti cvičiť na klavíri podľa nôt a nejako sa mi to zapáčilo.“ A akoby charakterizoval hudobný štýl, ktorý sa v podobe CD albumu dostáva na predvianočné pulty? „Ide o hudbu napísanú k rôznym divadelným predstaveniam, takže je aj štýlovo, či žánrovo pestrá,“ – objasňuje Milo Kráľ. „Základom je divadlo a tým sa aj odlišuje od hudby iných kapiel a spevákov, teda beriem túto žánrovú pestrosť ako výhodu.“ Hudbu považuje sympatický multitalent za niečo, pri čom si od všetkého oddýchne a spôsobuje u nesmiernu radosť.

V strede koncertu sa krstu ujala mladá talentovaná speváčka Katarzia, ktorá bola spolužiačkou Mila Kráľa na scenáristike a zároveň má blízko nielen k divadlu, ale aj jej tvorba je „iná“ ako komerčná. Katarzia je milovníčka a znalkyňa kávy, tak kávou posypala a vypravila do sveta aj debut kapely Milo Káľ Band. Potom si spoločne zaspievali duet Zabalená v lístí a koncert pokračoval, kým nezazneli všetky piesne z prvého albumu. A zazneli dokonca aj piesne – ako vtipne poznamenal Milo Kráľ – z druhého albumu.

Aby sme vás navnadili, nech sa páči ukážka z diela Milo Kráľ Band – Ranná ilúzia.

Link na pieseň Ranná ilúzia:

https://www.youtube.com/watch?v=mN_0ga04oqI