Milan fashion Week – Móda Ženy – najzaujímavejšie prehliadkové looky jeseň/zima 2019 -20

Milan fashion Week, Móda Ženy, 20.2. – 25.2. 2019

New York, Londýn, Miláno, Paríž, svetové módne týždne sa skončili poslednou prehliadkou počas Paris Fashion Weeku 5. marca 2019 a  priniesli nádielku nových trendov pre sezónu jeseň/zima 2019 – 20. Zatiaľ čo New York Fashion Week je známy viac pre komerčný prístup a street style , Londýn je zameraný na objavovanie nových talentov, Paríž vábi svojou eleganciou.

Pozrime sa na jeden z nich, ktorý  má renomé prezentujúce tradične old-school bohatstvo, dedičstvo luxusu – Milan Fashion Week. Prevládali luxusné materiály a predviedlo sa 179 nových kolekcií.

ROZLÚČKA S MÓDNOU LEGENDOU
Milan Fashion Week  si dojímavo uctil pamiatku zosnulého dizajnéra KARLA LAGERFELDA, ktorý skonal 19. februára 2019. Značka FENDI, kde bol kreatívnym riaditeľom 54 rokov, predstavila jeho poslednú kolekciu a krátky dokument jeho práce. Podobrobnejšie sa dočítate v predošlom článku.

Milan fashion Week, Móda Ženy, 20.2. – 25.2. 2019

zdroj: harpersbazaar com

 

NAJVÝRAZNEJŠIE LOOKY Z PREHLIADKOVÝCH MÓL

MOSCHINO –  fantázia prichádza v každom tvare;
Návrhár Jeremy Scott opäť prekvapil a predviedol viac gýčovitosti, ako sa čakalo na vtipných modeloch. Modelky mali obrovské nadýchané vlasy a jeden model bol priamo na zjedenie.

Milan fashion Week, Móda Ženy, 20.2. – 25.2. 2019 Značka Moschino a Prada poskytli únik od reality.

 

PRADA – gotická tmavá romanca

Značka prišla s odkazom na Mary Shelley hru Frankenstein s výrazom modeliek Wednesday Addamsovej z filmu Addams Family. Modelky vyzerali v tomto looku bez make-upu so zatretým obočím hrôzostrašne.

Milan fashion Week, Móda Ženy, 20.2. – 25.2. 2019
Prada RTW Fall 2019

 

MONCLER

Módny návrhár Pierpaolo-Piccioli vniesol couture prvky kolekcii Moncler a vytvoril veľmi zaujímavé umelecké diela – prešívané futrované zimné bundy na štýl šiat s kapucňami tentokrát výrazných farieb a vzorov –  oranžové, červené, žlté.

Milan fashion Week, Móda Ženy, 20.2. – 25.2. 2019

 

GUCCI„Maska ako  rez medzi viditeľným a neviditeľným“

Show pod pulzujúcim svetlom bola zameraná na masky všetkých druhov: klincové , plastové , kovové, mosadzné orlie, ktoré sa však nebudú dať kúpiť. Tradičné eklektické looky,  vrstvenie spolu neladiacich materiálov a vzorov je opäť typické pre návrhára tejto značky,  Alessandra Michele.

Milan fashion Week, Móda Ženy, 20.2. – 25.2. 2019

 Ultra glam značka VERSACE predviedla sexi na telo upnuté zviazané komplety.

VERSACE_milan fashion

Kostýmy a princesovský glam štýl uviedla v novej kolekcii pre jeseň/zimu 2019 – 20 značka DOLCE and GABBANA.

 Milan fashion Week, Móda Ženy, 20.2. – 25.2. 2019

 

ETROremeselná tradícia

Modelky značky Etro zameranej na spracovaný textil  s pelerínami predvádzajúcimi na móle tentokrát vyzerali, akoby mali oblečené koberce.

Milan fashion Week, Móda Ženy, 20.2. – 25.2. 2019

 

Zdroj: Ing.arch. Miroslava Vaňharová, myamirell.com

zdroj obrázkov: vogue com; 1 obrázok: harpersbazaar com