Miko Hladký: Momentálne som chytil skvelú symbiózu.

Skupina Gladiátor má množstvo plánov nielen v štúdiu, ale aj na pódiách. Okrem príprav nového albumu, plánujú slovenskí „Gladiatori“ počas leta absolvovať letné festivaly, kde naživo predstavia nový singel „Na kom ti záleží“. Vzhľadom na pracovnú vyťaženosť, musia skladby k novému albumu často konzultovať v aute na cestách. Napriek vyťaženosti si líder kapely Miko Hladký v zastúpení celej skupiny našiel čas na rozhovor, aby sa podelil nielen o dojmy a radosť z nového singla, ale prezradil čosi aj o plánoch zoskupenia Gladiator.

Naposledy sme sa stretli vo fitku, kde Gladiator pracoval na svojej koncícii. Na čom pracuje skupina  teraz?

Vydali sme  singel po piatich rokoch Na kom záleží, ale samozrejme sme neboli ticho celých päť rokov od nášho posledného štúdivého albumu. V roku 2011 sme bilancovali trochu našu kariéru, ale teraz sme naozaj pri chut robiť  nové pesničky, nový album a spomínaný singel je jeho predzvesťou.

 

Mimochodom chválim… vydarený singel…

Tešíme sa a ďakujem v mene kapely, dúfam, že sa nám ho podarí v septembri vydať. Doslova fičím teraz na starých vynilových doskách – Beatles, Leed Zeppelin, Whitesnake – obdivujem ako  robili albumy – ako celok. Začalo sa pesničkou a vypointovalo sa to poslednou ako napríklad Pink Floyd The Wall. Trochu ma to inšpirovalo, či by sme sa aj my nemohli uberať týmto smerom a tým pádom rastie chuť na nové veci.

 

Čo sa stalo, že ste po piatich rokoch nabrali toľko chuti?

Dosť dlhá pauza – päť rokov, nie? Jasné, že sme skladali počas tých rokov, Giorgio toho priniesol dosť, aj brat Maroš pridal, takže je z čoho vyberať.

 

Zaujíma ma proces vyberania, či vám po vyjdení albumu alebo po rokoch nie je ľúto, že ste niektorú vyradili a teraz sa vám páči…

Mám aj ja dosť vecí, o ktorých si poviem, raz to niekde použijem, nachádzam veci, ktoré by som rád niekde zakomponoval, aj teraz mi rezonujú dve, ktoré  vznikli dávnejšie a aj po čase sa mi normálne páčia. Sú to pomalé veci, potom príde Giorgio a donesie tiež nejaké štri slaďáky, ale album musí byť pestrý, tak ten proces vyberania je niekedy zložitý.

 

Duet nechystáte?

Myšlienku máme, vieme kto by to mal byť, ale najprv to chceme prediskutovať s dotyčným, bol by to chlapský duet.

 

Viete presne koľko pesničiek bude na albume?

Album, ktorý chystáme bude trinásty v poradí a zatiaľ má aj pracovný názov „Trinásť“ a k tomuto číslu by sme chceli smerovať aj počet piesní.

 

Ako ste vy osobne vyrovnaný s trinástkou?

Ja som všeobecne vyrovnaný, skutočne si teraz nemám na čo sťažovať, veľmi pokojné obdobie v živote, v muzike… Momentálne som chytil skvelú symbiózu.

 

Leto bude prudko pracovné či sa nájde aj nejaka dovolenka?

Dovolenku sme vzhľadom na festivaly, prípravu albumu presunuli na „donevidenia“ (smiech), pretože máme dosť koncertov, chceme sa stretávať s našimi fanúšikmi, samozrejme im naživo predstavíme nový singel, sme zvedavý na reakcie, ktoré sú zatiaľ celkom pozitívne. Robíme aj na klipe.

 

Dovoleka snov – behanie, spoznávanie alebo vylihovanie pri mori?

Dovolenku mám rád „vypnutú“, keď naozaj vypnem a nič neriešiem, len dovolenkujem. Samozrejme rád spoznávam, ale nie je to čistá dovolenka, pre mňa naozaj dovolenka je o tom, že sa len venujem priateľom, užívam si a nespoznávam, nerozmýšľam príliš. Tento rok sa chystám do Španielska, nebol som ešte v Barcelone, tak si to užijem.

 

Ešte nejaká destinácia vysnívaná?

Nemám rád dhé lety, takže tieto destinácie ani nepreferujem, neobdivujem, nesnívam o nich. Skôr vyhľadávam európske zastávky. Ale možno raz sa vyberiem aj niekam ďalej.

 

Dcéra už hrá na gitare?

Nie, nehrá, spieva, tancuje, dokonca bude spoluúčinkovať na detskom CD albume. Teší  ma, že sa jej páčia aj naše pesničky, ale samozrejme Pink a také dievčenské veci. Má deväť, takže ešte sa vyvíja.

 

Kapela funguje vyše dvadsať rokov, neleziete si na nervy?

Naopak, už dlhšiu dobu sme veľmi dobrá, zohratá partia, doplňame sa, každý vie, akú má úlohu v kapele. Okrem hudby máme aj spoločný biznis, o ktorom sa nebudem nejako rozširovať, je to úplne mimo hudby, takže sme nútení sa stretávať, ale je to príjemne nútené.