MIKLOSKO KOLEKCIA JAR-LETO 2017

Prvá časť výročnej kolekcie značky MIKLOSKO predstavená v Bratislave v rámci módnej udalosti Eurovea Fashion Forward otvorila jarno-letný blok prehliadok medzinárodne známych značiek a opäť ako jediná ponúkla návštevníkom exkluzívnu tvorbu slovenského módneho ateliéru. Dvadsiate výročie módny návrhár Fero Mikloško oslávil skutočne originálne a exkluzívnu fashion show ponúkol fanúšikom módy hneď dvakrát.

Mix farieb, vzorov a štruktúr – tak sa dá v skratke nazvať oslavná kolekcia Ateliéru
MIKLOSKO určená na jarnú a letnú sezónu 2017. Dizajnér sa sústredil na svetlejšie farby, hravú potlač, transparentnejšie štruktúry a lesklé prvky rovnako pri oblečení ako aj na doplnkoch. Pre jarné radovánky a letný oddych pre ženy a mužov vytvoril Fero Mikloško na úvod autorskú čierno bielu potlač tvorenú symbolmi svojej tvorby a značky po názvom “KOMIKS“. Dámska a zároveň väčšinová časť kolekcie označená ako “PETALS“ bola mixom strihov a vzorov hravých 60-tych a zvodných 70-tych rokov. Prítomnosť obľúbených flitrových prvkov bola samozrejmosťou, naopak jesenným obdobím preferovanú čipku vystriedalo tylové plisé, ktoré bolo zaradené rovnako do denného aj príležitostného šatníka.
Módnu prehliadku aj tento krát ozdobila svojou účasťou ešte stále úradujúca Miss
Slovensko 2016 Kristína Činčurová, ktorá predviedla úvodný model kolekcie. Ďalšou hviezdou spomedzi pozvaných VIP hostí bola Simona Krainová, modelka a zároveň ambasádorka značky ASUS Slovensko.
Farieb v kolekcii MIKLOSKO jar-leto 2017 bolo niekoľko – lososová, broskyňová, biela, viacero odtieňov béžovej či púdrovo ružová. Čierno biela kombinácia aj tento krát tvorila podklad pre efektné grafické prvky kolekcie “KOMIKS“, ktoré vtipne odrážali módne symboly, ale najmä aktuálnu pripomienku 20. výročia značky.
Vzorom kolekcie MIKLOSKO jar-leto 2017 dominovala autorská potlač vychádzajúca z populárnej kolekcie MIKLOSKO POP-UP. Komiksovo ladené prvky spojené s módnou tvorbou (nožnice, vešiak, lodičky, náhrdelník, prsteň, zatvárací špendlík), emóciami (smajlík, hviezda, oko, slnko) či každodenným životom (nákupná taška, smartfón, magazín, ceruzka, nápoje, kľúč) doplňovali logá priamo označujúce výročie značky – #M20, písmeno “M“ na tričku, nákupnej taške, alebo zástave a samozrejme tvár samotného návrhára.
Formálnejšia časť kolekcie – PETALS – bola tvorená najmä geometriou kruhov a štvorcov doplnených elegantnými líniami jemného plisé a ľahkých volánov. Zavŕšením kolekcie boli dva návrhy svadobných kostýmov v bielej flitrovanej látka v matnom prevedení doplnenej perím.
Materiálová skladba bola rozdelená do dvoch línií. Street style kolekcia “KOMIKS“ bola tvorená Lycrou, elastickou potlačenou bavlnou, vébou (ľahkou potlačenou bavlnou) a teplákovou bavlnou. Elegantnejšiu časť pod suž spomínaným označením
“PETALS“ tvoril hodváb, saténový žoržet, hodvábny šifón, plisovaný tyl, zmes bavlny a hodvábu, tyl vyšívaný flitrou, pštrosie perie, flitrová látka v grafických vzoroch a flitrové makramé.
Doplnky letnej kolekcie vytvárali kontrast s oblečením vďaka kovovému lesku, alebo s ním dokonale ladili tón v tóne.
Kabelky efektne zaujali vďaka striebornej krčenej koži, čierno bielej komiksovej potlači, alebo flitrovým látkam v kombinácii s ružovou a bielou hladkou, prírodnou kožou.
Navrhnuté v menšej aj väčšej veľkosti s odnímateľnými rúčkami, či popruhmi sú vhodné na deň ako aj koktailové príležitosti doplnené logom v podobe kovovej plakety. Špeciálnou časťou boli produkty navrhnuté pre moderné technológie spoločnosti ASUS – taška s transparentným puzdrom na Zenbook, listová kabelka s rovnako praktickým transparentným puzdrom na Zenfone a ochranný kryt pre Zenfone 3 s komiksovou potlačou. Hodvábne šatky podčiarknu sofistikovanosť kokteilových či večerných šiat.
Dámska spodná bielizeň vytvorená na mieru z elastickej zmesovej čipky v telovej farbe rafinovane doplňovala transparentnejšie outfity.
Metalické sandále na plastovom podpätku, čierne vysoké čižmy z elastických pruhov, a biele panské členkové tenisky dokonale zjednotili celkový dojem kolekcie určenej na nadchádzajúce slnečné obdobie.

Kolekcia oblečenia a doplnkov MIKLOSKO je dostupná v Ateliéri MIKLOSKO.
Dámska obuv je súčasťou ponuky www.topankovo.sk, pánska ponukou značky F&F.

MIKLOSKO KOLEKCIA JAR-LETO 2017
Foto catwalk: Dominik Babušík
Foto backstage: Viktória Chovanová / www.madeinslovakia.tv
Foto hostí / ASUS: Michael Durczok
Styling: Zuzana Kanisová
Líčenie: Make-up Studio Proffesional
Vlasy: Štúdio Krásy Pierot Exclusive