MIKLOSKO FASHION DESIGN KOLEKCIA SPOLOČENSKÝCH ŠIAT PLESOVÁ SEZÓNA 2016

Adéla s Ferom Mikloškom , Košice

V tvorbe ateliéru MIKLOSKO majú večerné, alebo presnejšie povedané veľké plesové róby svoje nezameniteľné miesto. Sám návrhár má totiž čas plesov osobne veľmi rád a tak dostatočne naplno necháva pracovať svoju kreativitu. Opäť svoju fantáziu využil naplno a kolekciu predstavil 15. decembra v moderných, zaujímavo kontrastných priestoroch Košického kultúrneho centra Kasárne / Kulturpark. Žiarivá okázalosť a rafinovaná grácia predvedených modelov stáli oproti technickej jednoduchosti a bielej strohosti industriálne pôsobiacej haly. Skrátka klasika v modernom podaní.

Strihové variácie tento krát nechávajú decentne vyniknúť najmä ženský driek vďaka veľkým kruhovým sukniam a dekolt v podobe asymetrických a lodičkových výstrihov.
Farebná paleta kolekcie vychádza z čiernej a je doplnená postupne zosvetlenými tónmi – tmavo sivá svetlo strieborná, antická zlatá a nakoniec biela, ale v kombinácii s čiernou, napríklad vo forme pruhov. Jednotlivé modely sú zväčša jednofarebné, alebo kontrastne kombinované pre zvýraznenie štruktúry luxusných látok a slávnostnej siluety.
Vzory opäť a dokonale umocňujú silu farieb. Striedavé pruhy, florálne vyšívané ornamenty, alebo  ručne pridávané štrasové aplikácie v tvare veľkých čiernych ruží dokonale podčiarknu noblesu vyberanej spoločnosti plesových sál.
Materiálovú skladbu tvorí žakár pretkávaný flitrami, vyšívaný taft, tyl a zamat vyšívaný flitrami, lurexový brokát, dišes a vyšívané bavlnené čipky ako jemný ženský prvok, ktorý vyniká v čiernej azda najviac.
Doplnky kopírujú štýlovo a farebne predchádzajúcu jesennú kolekciu – čierne vysoké kožené rukavice a náhrdelníky s veľkými, tmavými kryštálmi v tvare kvetov vyzdvihujúce ženskosť inak dramaticky pôsobiacej kolekcie.

 

FOTO: Dominik Babušík
TEXT: Rasťo Holubec